ape ve cue uzantılı dosyalar

şimdi ben bir grubun tüm albümlerini içeren bir zip dosyası indirdim, dosya içinden bir yığın başka dosya çıktı. ape ve cue uzantılı iki dosya var, ape olan media player'la falan açılıyor eyvallah da, bütün şarkılar bir saat 18 dakikalık tek bir dosya olarak açılıyor. ben istiyorum ki hepsini ayırayım birbirinden de dinlerken kolaylık olsun.

monkey's audio diye bir program indirdim ama onun yaptığı şey sıkıştırılmış ape dosyasını daha fazla yer kaplayan başka bir dosya olarak dışarı çıkartmak oldu. nihai amacımla ilgili ne yapmam gerek bulamadım programı kurcalamalarım sonucunda. ondan önce de google'daki aramalarım sonucunda güya birilerinin birilerine bu konuyla ilgili tavsiye ettiği bir program daha indirdim ama o daha da alakasız bir media player çıktı.

ne yapmam lazım bu şarkıları ayrı ayrı dosyalar haline getirmek için? cue uzantılı olan da herhalde cd'ye yazmak için olsa gerek? ama gene bir dosya halinde yazacaksa ne anladım ben o işten.

cue'yu cd ye yazmayı bir dene, eğer parçaları ayrı ayrı yazarsa ordan istediğin formatta ripleyebilirsin. windows media player ya da winamp yapar mesela.

bu da işe yaramazsa, kullanımı kolay bir audio editör ile (mesela acoustica) parçalrı tek tek kesip kaydetmek kalıyor geriye.

edit: pardon acustica kolay değil pek. audacity diyecektim.
  • celeron 300a  (02.02.11 01:30:02 ~ 01:32:15)
o kadar kasmana gerek yok. medieval cue splitter isini gorur.
www.medieval.it

  • cyberpunk  (02.02.11 07:30:11)
ape split cue split diye arat, hemen cıkıyor ilacı. cue yı sılme ama, cue dosyası kaynak, sarkı uzunlukları bitrate fln gibi bilgileri tasıyor.

  • bryan fury  (02.02.11 08:44:27 ~ 08:44:52)