satın alınacak telefonun replika/çin malı olmadığı hızlıca nasıl anlaşılır?

sanırım çinli bazı üreticiler, orijinal ürüne tıpatıp benzeyen replikalar yapıyorlarmış. uyanık tüccarlar da aynı ürün diyerekten 200 lira 300 lira daha ucuza satıyorlarmış bunları.

sonra millet açınca 3g'nin filan olmadığını görüyormuş.

samsung wave alacağım.

replikalar genelde "oem" gibi mi satılıyor, poşet içerisinde filan, yoksa onların da kutusu oluyor mu?

orijinal gibi duran kutulu ürün alırsam kesinlikle replika değil midir midir midir?

telefonu açıp özelliklerini kurcalayacak olursam, replika olmadığına dair ilk tüyoyu nasıl algılayabilirim mesela?

kutuları bile birebir yapıyorlar anlamanız menüden işçilikten vs olur. ayrıca bilindik bir yerden alırsanız sorun olmaz.

  • buffy de vampir sayilir  (25.11.10 20:01:00)
doğubankta sabit takılan işletmeler bana replika kakalar mı? 600 tl'ye wave alayım mı oradan mesela? yurtdışındaki siteleri taradım, almanya'da oricınıl wave'ler 260-270 euro'ya bulunabiliyor.

  • andy kaufman 2  (25.11.10 20:02:30)
o telefonlari yapan adamlarin kullandigi standart sikik bir font var. direkt ordan anlasiliyor. telefonun orijinal goruntulerine bakip karsilastir.

orn:
iphone vs. pin-iphone
  • fader  (25.11.10 20:04:18)
hocam önce git bir turkcell, vodafone, avea bayisinde iyice incele sağına soluna bak, menülerini hatmet. arka kapağını açıp iyice bak ne yazıyor ne yazmıyor. sonra git başka yerden al. illaki anlaşılıyor. 1e1 yapıyorlar ama illaki içine tv falan ekstra bişey koyuyorlar =)

  • atrin  (25.11.10 20:12:21)