[]

Kilo alıyorum, yemeyi kesmiyorum. Kilo kaderim mi, Obez mi oldum ?

Kilomdan çok rahatsızım, günlük hayatımı etkiliyor. Düzenli spor yapıyorum fakat, arkasından abur cubur & fast food ne bulursam tüketiyorum. Önüne geçemiyorum.

Obeziteye doğru ilerliyor muyum acaba :/

1.87 / 94

 
Şuradan vücut yağ oranınızı hesaplayın.
Ona göre yorum yapalım.

www.agirsaglam.com
 • Mirket  (10.07.24 10:26:10) 
Şimdilik obez denemez belki ama böyle devam edersen olabilirsin. Hatta morbid obez olursun. Tlc kanalında ağır yaşamlar belgeseli var, onu izle. Abur cubur ve fast food yemeyeceksin. Ev yemeği yiyeceksin, yine spora devam edeceksin. Sonra bir bakmışsın taş olmuşsun. Endişe etme.


 • rock n roll  (10.07.24 10:28:03) 
duygusal yeme olabilir mi? bende de zaman zaman tetikleniyor özellikle çok mutsuz olduğum zamanlarda. şu sıralar işleri yoluna koyduğum bi dönemdeyim şimdi yok mesela ve son 3 ayda 15 kilo kadar verdim. bir araştır derim.


 • theseachange  (10.07.24 10:37:39) 
Niye abur cubur tüketiyorsun, psikolojik tedavi al.

Birde bazı diyetisyenler yemenden fazla kısmadan kilo verdirdiklerin iddaa ediyorlar. Onlara başvur.

Hayatnı dúzene koy hem psikoljik, hem bedensel.
 • geveze yazar  (10.07.24 11:08:59) 
sıkıntıdan büyük ihtimalle. ortamını değiştir. atıştırmanın yerine başka bir şey koy. aktivite, spor vs.

atıştırmalıkları evine alma. kalorisi az yiyecekler evde bol bulunsun. salatalık, kabak, lahana, havuç, sebzeler, brokoli.

yemeklerini az kalorili yiyeceklerle çoğalt. örneğin et, tavuk yiyeceksen yanına koca bir kase salata ye. bol bol su iç.
 • gabe h coud  (10.07.24 11:43:45) 
187 90 kilodan 78e düştüm. kardeş yemicen ya yemeden kilo verilmiyor. her gün en az 30dk tempolu yürüyerek yağ yakımına başlayabilirsiniz.

hayatından karbonitratı patatesi pilavı ve nişastalı yiyecekleri çıkarmalısın.
 • mikahakkinen  (10.07.24 12:16:57) 
öncelikle 1,85 / 102 kilo olan biri olarak senin kilona gelebilmek için 3 senedir kahvaltıyı bıraktım, öğle ve akşam yemeklerinde ekmek yemiyorum. gün içinde ofiste ve akşamda evde çok fazla hareketsiz kaldığım için yine de kilo veremiyorum.

eve eliptik bisiklet aldım 1-2 ay kullandım hevesim gidince sattım,
sabahları erken kalkıp koşuya çıktım sonra zor geldi.

kendimden biliyorum istediğin kadar spor yap yemeği kesmediğin sürece kilo veremezsin.
 • durbidakka  (10.07.24 14:25:58) 
yeme bozuklugun var.
sebebi psikolojik. diyetisyenleri en cok zorlayan danisan tipi imis bu cünkü isin psikolojik boyutu var.

terapi almani tavsiye ederim.
 • robert bosch  (10.07.24 14:38:38) 
Seni böyle pis gıdalara yönelten hislerin ve düşüncelerin neler? Bunları tespit et ve bunlara çözüm bul.
Elin dolaptaki cipse gittiğinde başka nasıl hislerin oluyor? İşle ilgili, aile ile ilgili bi şeyler mi düşünürken kendini paketli gıdaların kollarında buluyorsun vs

 • zimbirik  (10.07.24 15:27:27) 
yeme bozuklugu. bende de vardı vucut gelıstırmeye basladım zaten vucut gelıstırmede de yemek yemen gerekiyor dengeledim ama tabi saglıklı olanları yıyorum sebze yumurta vs. artık.

hunharca antremanını yapmayı ıhmal etme
 • Zetnikov  (10.07.24 15:34:13) 
Gece uykularını düzenle. 23.00'de derin uykuya geçmiş ol, hayatını ona göre planla. Sadece bunu yap, bütün fast food tatlı vs atakların kaybolur.


 • muhayyer divan  (10.07.24 18:07:42) 
düzenli spor dediğin ne kadar spor ve nasıl spor?

senden daha kötü yiyorumdur. günlük adım sayım bazen 25 000 üstüne çıkıyor. o yüzden kilo almıyorum.

tavsiyem arabayı hayatından çıkar veya az kullan. yürünebilecek her mesafeye yürü. bu şekilde de kilo alıyorsan bir doktora gidip tahlil yaptır.
 • ferenc  (10.07.24 18:10:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.