[]

Konut Satisinda Nelere Dikkat Etmeliyiz? (Cogunu Nakit Verecekler)

Alacak kisi paranin cogu kismini nakit verecek, nelere dikkat etmeliyiz?

Surec nasil gitmeli sizce?


 
- satıştan önce sizin müşteri olduğunuz bankaya gidin
- alıcıya hesap açtırın
- parayı gişeden geçirsin ve hesabına aktarsın
- müşteri temsilcinize gidin ve orada alıcı sizin hesabınıza x miktarın konut satışı karşılığında falan gibi açıklama ile aktarılması için talimat imzalasın
- tapuya gidin ve imzalar atılmadan önce, alıcı müşteri temsilcisini telefonla arayıp parayı sizin hesaba aktarmasını söylesin, siz de uygulamadan kontrol edin
- sonra imza atın
  • malheiros  (09.07.24 21:53:39 ~ 21:54:20) 
öncelikle parayı sabah bankadan beraber çekin yeterince büyük bir çanta olsun yanınızda parayı sahte ile değiştirme ihtimaline karşı yakınınızda olsun hep para, tek gitmeyin 2-3 arkadaş gidin mutlaka para size geçince hemen araç ile bankaya gidip yatırın.


  • basond  (09.07.24 21:55:22) 
Bloke çek dururken nakit almaya çalışmazdım ben olsam.


  • orient blue  (09.07.24 22:16:55) 
(Tapuda tam bedel gosterilmeyecegi icin elden verilecek cogu)


  • brkylmz  (09.07.24 22:23:06) 
hocam zaten elden verecekseniz, elden alıp imzayı atıcanız. başka alternatif yok. Kalabalık gidin bir sorun çıkarsa topuğuna sıkarsınız :)


  • morcivert  (09.07.24 23:55:54) 
kalabalık gidin. özellikle para saymasını bilen adamlarla. say say bitmez o para.


  • phonex  (10.07.24 07:04:04) 
niye nakit veriyor banka hesabından göndersin?

ekimde ev aldık, nakit kısmı tapudayken bankadan gönderdik.
  • elorelia  (10.07.24 08:39:19) 
size nakit verilecek parayı alıcının bankasından almaya beraber gidin. sizin gözünüzün önünde dekontla teslim alsın. tapuda teslim alana kadar da çantaları gözünüzden ayırmayın. saymayla uğraşmak gibi bir işe kalkışmayın, bitmez :)

@elorelia gelir vergisi ödememek için elden alınan parayla kayıt dışı işlem yapılıyor.
  • zakk  (10.07.24 10:27:05) 
@zakk
evet hocam, alan kişi sanırım vergi çıkmasın diye yapıyor. Alan da satan da ben değilim, bir tanıdık. (ben 10 sene önce bile tam aldığım fiyatı tapuda gösterip yüklü bi vergi ödemiştim. o dönem için bunu yapan 1-2 kişiydik sanırım :D)

neyse karşı taraf önce parayı verecek, sonra işlem olacak. bir pürüz çıkacağını sanmıyorum. teşekkürler tüm cevaplar için.
  • brkylmz  (10.07.24 10:51:48) 
Elden alınacak kısım, siz ve karşı taraf, sizin bankanıza gidip kendi hesabınıza yatırın. Paraların gerçekliğini ve elinuze geçtiğini garantilemiş olursunuz. Tapuda görünen bedel kadarı illa ki havale olup yukarıda bahsettiğim hesaptan başka bir hesabınıza, açıklamasına ne olduğu da yazılarak gelsin. Bu işlemleri kesinlikle tapuda imzadan önce yapın.


  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (10.07.24 11:23:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.