[]

istanbul'da 1 ay kirada nerde kalinir?

istanbul'a gelip hizlica 1 ay kirada kalinacak belki. o sirada da daha uzun donem kiraya bakilacak.

1 ay ne onerirsiniz? ilk akla gelen airbnb. airbnb ise nere onerirsiniz? mumkunse taksim'den maslak'a dogru metro hattina yakin.

bi de depreme dayanikli nereler olur sizce? ben biraz arastirdim da sisli tarafi, yukari taraflari denmis daha cok. osmanbey, nisantasi tarafini da kapsar mi acaba..

tesekkurler.

 
Bence de airbnb tutun. Metro hattına yakın yerler özellikle şişli-4.levent durakları arası duraklara yakın yerler olabilir

Yer o kadar önemli değil deprem için, yer iyidir alttaki market banka kolon kesmiştir bir işe yaramaz.
  • jülsezar  (11.06.24 10:27:22) 
istanbul, turkiye gibi cakalligin, dolandiriciligin, her turlu haltin arttigi yerde ben airbnb, gunluk, haftalik daire gibi seylere guvenmezsdim. bitlenirsin, kameraya alinirsin, dolandirilsin vs... otel yada kiralama diyorum.


  • buenosdias  (11.06.24 11:03:36) 
Deprem konusunda belirttiğin bölgelerde zemin iyidir ancak yapılar hep eski. Özellikle Kağıthane bölgesine (yeni ve etrafı açık bir konut değilse) bakmamanı öneririm.

Ben Avrupa yakasında 3 sene kadar yaşadım. Anadolu'ya göre inşaat kalitesi, yeşil alanı, otoparkı ile nitelikli ev bulmak daha zor, olan da aşırı pahalı.

Belirttiğin bölgeye göre uzak kalıyor, bütçeni de bilmiyoruz ancak direk önündeki metro ile 8 istasyonla Mecidiyeköy'e, oradan aktarma ile Taksim ve Maslak'a ulaşabileceğin bir site ilanını aşağıda iletiyorum. Ben bir ara buradan ev bakmıştım güzeldi, işime daha yakın diye ve o dönem metro inşaatı bitmediğinden 5. Levent bölgesine karar vermiştim. 5. Levent ve civarına da bakabilirsin oradan da tramvay geçiyor direk Eminönü'ne ve Taksim metrosuna aktarma yapılabiliyor.

www.sahibinden.com

Mapiki isimli bir mobil emlak uygulaması var orada İstanbul'da baktığın konutun zemin bilgisini İBB sisteminden aldıkları veri ile görebiliyorsun. Bu bölge düşük riskli görünüyor.
  • Lethe  (11.06.24 11:10:38 ~ 11:12:08) 
Avrupa yakası merkezi yerlerde 2010 yılından sonra inşa edilmiş binaları tavsiye ederim.


  • doharkoman  (11.06.24 12:03:21) 
Yani çıkan kanunla "turizm amacli konut belgesi" olmayanların 100 gün altı süre ile ev kiralamasi yasak.

Garantici biriyseniz tuttuğunuz yerde bu paketin olmasına önem gösterin.

Yoksa yukarıda yazılanlar gibi hırslı hırsızdi dolandiriciydi kameraydi vs talihsiz şeyler başınıza gelebilir, gelirse de bu sefer sıkıntıya dusersiniz.
  • makbur  (11.06.24 13:59:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.