[]

Dijital fotoğraf makinesi önerisi

Arkadaşım için önerinize ihtiyacım var. Kendisi aynasız makine önermemi istedi fakat fotoğrafçılık hakkında bilgi sahibi değil. Aynasız makinelerin hala bir avantajı yok bildiğim kadarıyla. Gövde küçük olsa da batarya ve diğer konularda önde değil. Sony Alpha serisini bilemiyorum tabii, ama onun fiyatı da gerçekten çok yüksek.

Bende Canon 100D var, zamanında 50mm f/1.8 ve 24mm f/2.8 lenslerle birlikte kullandım, hala işi öğrenmek için 250D veya 2000D önermek istiyorum, ama hata mı olur 2023 yılında bunları almak?

Sokak ve portre çekimleri yapmak istiyor arkadaşım. Bazı amatör fotoğrafçılar vardı zamanında, uygun fiyatlı 35mm lenslerle harika fotoğraflar çekerdi ama şu an ne önersem bilemedim.

Belki Canon G7x gibi kompakt bir makine olabilir mi acaba?

Bütçe: 20k, ikinci el de olabilir.

Siz ne dersiniz?

 
Sony RX100 serisinden bütçesinin yettiğini alsın, kocaman makinelerle amelelik çekmesin.


  • halitkin  (20.11.23 21:58:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.