[]

kadınlarda saç dökülmesi

genç bir kadın arkadaşımın genetik nedenlerle saçı dökülüyor. araştırma hastanesi vs olsun uzman olsun pek yapacak bir şey olmadığını söylemiş.
genetik ve her yerden az da olsa döküldüğü için saç ekimi de pek tutmuyormuş sanırım, peruk vs baksa hepsi çok belli oluyor bu işin uzmanı şudur bir de şuna muayene olun bir de şu incelesin dediğiniz bir hastane/hekim/klinik var mıdır bu duruma çok üzülüyoruz yok mu hiç çözümü? 
Nasıl dökülüyor? Seyrelme mi var yoksa tutunca eline falan mı geliyor? Bende de seyrelme var. Ben dermatologa gittim, yağ vs vermişlerdi. Minoxil vermişlerdi ama önüne geçemedim Bir de bioxion serumu deneyen arkadaşım var. O memnun kalmıştı.


  • Kahvedesu  (18.09.23 13:32:51) 
Türkiye'deki doktorlar saç dökülme sebeplerinin tespiti konusunda başarılı değiller. Çinko ve demir değerlerine bakıldı mı? TSH kontrol edildi mi (hashimoto troidi), Kansızlık var mı? Bunların hepsi saç döker ve tedavileri mevcut. Yapılacak testler konusunda doktorları siz yönlendirin.


  • useless  (18.09.23 13:35:29 ~ 13:39:06) 
tüm hormonal şeylere bakılmış normal çıkmış değerler ve genetik yapacak pek bir şey yok moduna girmiş hekimler.


  • ercu cozer  (18.09.23 14:33:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.