[]

Geçmiş Tarihli Sigorta Beyanı

İyi günler,
Ekim 2008 yılından beri SGK kaydım var. 5510 sayılı kanuna tabi emekli oluyorum. Bu tarihten önce de çalıştığım birkaç iş var ama sigorta yapılmamıştı. Önceki çalıştığım işlerde bir gün bile sigortam olsa bir önceki kanun olan 5434 sayılı kanuna tabi emekli olacağım ve (doğru hesaplamışsam) 4-5 yıl erken emekli olacağım.
Önceki çalıştığım yerleri mahkemeye vermek için kanıt ve şahit araştırdım ama bulamadım. Bulsam da bazıları tanıdık olarak çalıştığım yerler, şikayetçi olamam.
Kendim araştırdım ama net cevap bulamadım. Önceki çalıştığım yerlerle kendim gidip konuşsam, "cezası neyse ben vereyim" desem, 2008 Ocak ayından birkaç gün sigorta kaydı oluşturmanın cezası bir işverene kaç lira olur?
Netten yaptığım araştırmalarda benim anladığım bir asgari ücret diyor. 11.400 TL yani. Bu 4-5 sene emeklilik için ödenebilecek bir rakam ama bu kadar da az olamaz diye de düşünüyorum. SGK konusunda bilgili kişilerden yardım istiyorum.
Teşekkürler.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.