Bankadaki döviz ne yapılmalı

Arkadaşlar 5000 dolar param var özel sermayeli bir bankada. Yalnız şuanki piyasalar ve söylentilerden dolayı istediğim zaman paramı döviz olarak çekemeyeceğim endişeliyim. Fiziki olarakta evde tutmak daha güvenilir değil hırsızlık ve doğal afetler nedeniyle (depremzedeyim). Sizce endişem gereksiz midir ? Ne yapmalıyım teşekkür ederim.

Bankadaki para her turlu evdeki paradan daha guvendedir, kaydi var kuydu var ucmaz gitmez, ha istediginizde cekemeyebilirsiniz belki nitekim oluyormus oyle ama ustune yatilmaz. yine de ben olsam en guvenilir bankaya yatiririm parami yani is bankasi.

  • unidentified floating object  (26.05.23 01:02:44)
@unidentified floating object hocam maaş bankam olan y.kredide duruyor
İi bankasında faal bir hesabım yok ama sorun teşkil eder mi sizce? Bir de en güvenilir olarak ziraati duymuştum. Bu teziniz neye dayanıyor ?

  • Raymalifalitiko  (26.05.23 01:19:01)
Eğer hükümet politika değiştirmezse bal gibi üzerine yatılır. Kıbrıs Rum tarafı başta olmak üzere pek çok örneği var.

Çekmek istediğiniz zaman TL karşılığı verme belli bir kurdan sabitleme gibi ihtimaller uzak değil çünkü cari açık feci ve her dolara ihtiyaç var.

Ben dolar olarak çektim sonra kapalıçarşı yakınlarında az bir parite farkından usdt aldım onu da binance aktardım. Evde de saklayabilirsin güvenlik endişeniz yoksa
  • fistikthecat  (26.05.23 07:32:52)
Varlığın bankada durması daha güvenlidir çıkarımı doğal bir yasa değil. Şartlara göre söylenmiş, çıkarıma dayalı bir söz. Bunu bir mantra haline getirmemelisiniz.

Savaş zamanları, derin ekonomik krizler, devlet yönetiminin ekonomide etkin olduğu zamanlarda şartlar bu sözün altında yatandan daha farklı bir durumu tarif ediyor.

Ben de kişisel olarak ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası. Evime hırsız girmesi mi daha büyük bir ihtimal yoksa bankacılık sektöründe işime gelmeyecek bir düzenleme yapılması mı diye bir kefeye koyup tartmaya çalışıyorum şu sıralar. Neticede yastıkaltı kültürü gelişkin bir milletiz :D bunun bir sebebi var mı anlamaya çalışıyorum.
  • akhenaten  (26.05.23 07:50:48)
ben bugün çekip kasaya koyacağım tüm dövizimi. dün talep ettim bugün getirecekler

  • tchuck  (26.05.23 07:54:14)
bizim evde duvara gömülü dışardan belli olmayan kasa var, orada tutuyorum altını vs. :/

  • mirty  (26.05.23 10:13:57)
Paramı çektim şimdilik kalsın bakalım.teşekkürler

  • Raymalifalitiko  (26.05.23 14:12:11)
duvara gömenlere sesleniyorum. olası bir depremde beş kuruşsuz kalayım diyorsunuz yani öyle mi? :)

twitterdaki bir iki şarlatan yüzünden bankadan para çekilmez.
  • mr.goodcat  (26.05.23 18:05:49)