[]

Akademik makale bir hocaya ithaf edilebilir mi

üzerimde emeği olan çok sevdiğim bir hocama yazdığım makalemi ithaf etmek istiyorum. bu mümkün olabilir mi, yüzlerce makale okudum örneğine rastlamadım. yine de bir sorayım dedim.
 
İthaf değilse bile en sonda teşekkür edilebilir kişiye özel olarak.


  • halanne  (18.03.23 21:33:50) 
Bence de tesekkur, direkt ithaf ne bileyim cok da hos degil bence. Farkli anlasilabilir gibi duruyor


  • kafasizbiri  (18.03.23 22:14:41) 
kitap ya da tezler birine ithaf edilebiliyor ama makale icin ben de ornegine rastlamadim.


  • banach  (19.03.23 00:30:07) 
Acknowledgement bunun için var.
Makalenin yazımında emeği büyük olan hocam xxx e teşekkürlerimi sunarım.

  • drmuhendis  (19.03.23 01:18:10) 
Teşekkür ederim, hocanın gelişimimde büyük payı oldu, makaleye katkısı çok dolaylı aslında ama gururlandırmak istiyorum biraz.


  • gregor melehov  (19.03.23 06:58:08) 
anliyorum heyacanlisiniz ve hocaniz sizinle gurur duysun istiyorsunuz ki bu en dogal hakkiniz. bununla birlikte ben olsam makaleye dogrudan katki saglamadiysa boyle birsey yapmazdim. bunun yerine hocaya bir tesekkur emaili cok daha makbule gecer.


  • banach  (19.03.23 08:50:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.