İş değişikliği

Merhabalar. Şu anki işimde 5. ayı bitirdim. Sizce iş değişikliği için erken mi?

Olumsuz kısımlar

Fiziksel olarak çok yoruluyorum. Bir fabrikanın kalite kontrol sorumlusuyum. Yüzde 90 hareket hâlindeyim tüm gün.

İşçiden müdüre kadar tartışma yaşıyorum.

Bana bir şey katmamaya başladı.

Yapmaktan daha çok mutlu olabileceğim işler çıkıyor araştırma yaparken. Maaş düşebilir de yükselebilir de. Bu kısım şans. Ama işte daha hevesli, stressiz, mutlu olabilirim.

Bir de istifa ilk kime söylenir? Patrona mı, idari işler müdürüne mi? Patronla önceden konuşmak iyi mi kötü mü? Beklenmeyen bir istifa olacak büyük ihtimalle.

Sağ olun.

iş bulmadan ayrılmak size maddi sıkıntı yaratmayacaksa veya zaten alternatifiniz hazırsa hiç düşünmeyin. mutsuz ve yorgun hissettiğiniz bir iş sizi yaşlandırır, yıpratır. her 5-6 ayda bir iş değiştirmiyorsanız bir seferlik kısa iş deneyimi olumsuz bir fikir yaratmaz bence.

  • faberkastelli  (18.03.23 17:25:20)
Hocam, birkaç kere iş değişikliğiniz oldu sanıyorum. İş bulmadan istifa etmeyin. Diğer türlü açıklamak hem zor hem de karşı taraf şüpheli bulur bunları. Hem 5 ay olmuş alışmışsınızdır.
Kalite kontrol mühendisi arkadaşım da çalıştı sonra ayrı bir alanda iş bulup ayrıldı. Baya da yoruluyordu senin gibi.

Bu zamanda iş bulmadan ayrılmayın. Bunu yapan başka bir arkadaşım hala iş bulamadı, üstelik epey de iyidir.

Diyeceklerim bu kadar.
  • sevilen progressive türkücü  (18.03.23 23:32:52 ~ 23:42:23)
"5 ay erken mi"
Bence erken. Daha onceki islerinde uzun donem (mesela 5 sene) calistiysan belki normal karsilanabilir ama 8 ay, 1.5 sene, 5 ay... diye gidiyorsa uyumsuz ve ne istedigini bilmeyen biri izlenimini yaratman olasi.

Katiliyorum, istifa ne alaka? Daha iyi bir is bulmadan istifa edemezsin. Bir yere basvurdugunda calismiyor olmak muhtemelen en buyuk red flag.
  • hot potato  (18.03.23 23:40:50 ~ 20.03.23 04:57:28)
Aklinda bulunsun; curiosity killed the cat.

  • thetruenorthstrongandfree  (18.03.23 23:47:26 ~ 23:47:59)