[]

Haber Ajanslari neden bu kadar ozensiz/dikkatsiz?

HDP'nin kapatilma kararinin secim sonrasina tehir edilmesi talebini AYM 25 Ocak'ta gorusecek yazdi tum haber siteleri: www.google.com

oysa AYM'nin kendi programinda, sitelerinde oldukca duzenli bir sekilde yayinliyorlar, talebe donuk karari 26 Ocak'ta gorusecekleri aciklanmis:
www.anayasa.gov.tr

bu kadar kor goze parmak hatayi nasil yapiyorlar, bir de hepsi birden? Nasilsa halk anlamaz ha 25'i 26'si mi diyorlar? gazetecilik öldu mu?

 
Anadolu Ajansı haberi o şekilde yazdıysa hepsi alıp kontrol etmeden kullanmıştır.

Gazetecilik zaten ölmek üzere. Yoğun bakımda diyelim.
Çünkü gazeteciliğin parasını okur ödemiyor, patronun iş yaptığı diğer sektörler ödüyor. O yüzden habercilik konusunda bir özen yok. Bu düzende olması da mümkün görünmüyor.

Büyük markalar olarak gördüğümüz gazetelerde bu gibi haberleri yapanlar ya bedavaya çalışan hevesli stajyerler ya da çok az maaşlara çalışan insanlar. Bu kişiler hem yoğun bir iş yükü altında hem de önemli bir kısmı çok parlak çalışanlar oldukları için değil o maaşla yaşayabilen, yetinebilen insanlar oldukları için oradalar.

Kimsenin umrunda değil. Okurun da umrunda değil, patronun da.
  • michael_knight  (25.01.23 11:28:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.