kardeş payı dedim diye tartışan sevgili

sevgilime akşam yemek yapmak için marketten karides almıştım. tabi pahalı olduğu için küçüklerden aldım. sonra karidesi yapmaya başlayınca hepsi kurt gibi küçüldü :)) (bunu bilmiyordum)

bu malzemelerden iki tabak yemek çıkmayacağını düşündüğüm için kardeş payı yapalım dedim.

biz kardeş miyiz ne biçim konuşuyorsun dedi. yaa ne alakası var bu bir deyim ikiye bölmek anlamında desem de anlatamadım.

ayrılayım mı?

ayril coco

  • antikadimag  (24.12.22 00:43:06)
sevgilin mecazdan anlamıyor

bir gün dışarıda kafede alman usulü ödeyelim kalıbını kullansana bakalım biz alman mıyız diye kızacak mı :)
  • freebird5406_2  (24.12.22 00:53:00)
böyle tipleri nereden buluyorsunuz? söyleyin uğramayalım.

  • bohr atom modeli  (24.12.22 00:57:40)
aşırı saçmaymış ya, ayrıl gitsin valla. bohr +1 ayrıca, ulan kimler sevgili bulabiliyor şu dünyada, nasıl oluyor da oluyor çok acayip.

  • kim bilir  (24.12.22 00:59:14 ~ 01:00:43)
Yani unuttum tabi ama buna benzer saçma bir sevgilim olmustu. Sürekli böyle saçma salak seylerden olay çıkardı.

Ayrilmak kadar güzeli yok. Böyle bırak ömrü bir ay gitmez.
  • logisticsmanager  (24.12.22 01:38:08)
genelde böyle tipler daha çok beğeniliyor, boşver ayrılma, ayrılınca üzülürsün hemen biri kapar arkadaşı.

  • susannah delgado  (24.12.22 01:45:43 ~ 01:46:37)
mor bembombom+1
ben de sasirdim cevaplari okuyunca.
o an belki de bos bi anina denk geldi kizin, o da sonra biraz sacma oldu demistir kendi kendine belki. ya da gercekten alinmis, sinirlenmis de olabilir. hatta sorunun sonundaki ayrilayim mi'yi gorunce gercek mi diye dusundum soru ama goruyorum ki ciddi ciddi ayril denmis cevaplarda ahahaha. ama ayrilayim mi diye sorabiliyorsan gercekten bence de ayril.
  • Kittie  (24.12.22 09:50:04)
Çok saçmaymış :))

Sakin vakitte bi konuyu açın neden böyle tepki verdiğini anlamaya çalışın. Delirmişse ayrılın.

Bazen bu durumlar bilinç altını ortaya çıkarabiliyor
  • gurur  (24.12.22 11:43:04)
Yanında birinin peçeteye fışfış yapması gibi bir şey bu. Kimi hiç aldırmaz, kimi bir an tiksinir sonra unutur ama kiminin de midesi kalkar. Abartacak bişey yok bunda.

  • IncredibleMau  (24.12.22 11:46:15)
böyle ufak tefek şeylere alınan insanlara uyuz oluyorum ya. sakın alttan alma böyle diyince.

  • abelardo  (24.12.22 11:52:13)
Hesabı Alman usulü ödeyelim deyince "Ich liebe Deutschland, Ich liebe Reich..." diye başlıyor mu?

  • nawar  (24.12.22 12:09:16)
ayrılıncak bir şey yok da morbembom ve kittie ye burada katılmıyorum

arkadaş iletişim yolunu kapamamış ki, neden böyle dendiğini bunun akrabalıkla ilgili değil hakkaniyetle ilgili bir deyim olduğunu açıklamış, karşısındaki kişinin açıklaması yok
  • freebird5406_2  (24.12.22 12:48:28)
Ayrıl Coco

  • allah yazdiysa bozsun  (24.12.22 13:09:06)
Ayrılmalısın

  • ikibinler  (24.12.22 16:29:37)
Nasil konu ayriliga geliyor yaww bir tuhafsiniz. burda konu aciyorsunuz da reelde coktan kapanmistir bu mesele

  • ala09  (24.12.22 17:35:35)
Ayrılma tabi ki, bundan ayrılınır mı? :) Tatlı bi tepki koymuş, öyle denilir mi hiç.

  • baldan kaymak  (24.12.22 23:41:04)
İşi bilmeyen biri. Oradaki doğru tepki senle dalga geçmek şeklinde olur. Mesela "doğru diyosun kardişiiiim" diye olabilir.

  • alperz  (27.12.22 16:18:53)
kezban detected olmuş bu biraz kusura bakma normal karşılayanlara ben de anlam veremedim.

Bu deyimi duymamış, kinayeden anlamayıp bozulan insan her şeye bozulabilir. Belli ki hayatta bir şeylerden eksik kalmış.

Mağarasına geri göndedsdhfg tamam tamam daha da gömmeyeceğim, tatlı bir atışma çıkabilir bu diyalogtan fakat ciddi bozulduysa bana yine de çok korkunç geldi.

"ama insanlar hassas olabilirler onları anlamamız lazım"

yoo. yorar o insanlar.
  • ananiyimioguz  (27.12.22 16:58:31)