[]

Elektrikten anlayanlara soru

Bir uzatma kablosu var, buna akıllı röle bağlayacaktım (www.hepsiburada.com), kabloyu kestim yalnız içinden 3 kablo çıktı, biri topraklama falan sanırım?
ama akıllı rölenin 2 bağlantı girecek yeri var, nasıl yapmak gerekir? olmaz mı bu buna?
Uzatma kablosunun içinden çıkan kabloların renkler;
1-kahve
2-mavi
3-yarısı sarı yarısı yeşil

 
sarı yeşil olan toprak. onu değil diğer iki tanesini bağlayacaksınız ama üzerinde N ve L yazıyor. bundan L olan FAZ yani elektrik. onun doğru olması çok önemli mi emin değilim.


  • kisa  (30.11.22 14:47:41) 
toprak olan ne olacak peki? kesip bırakacak mıyım öyle bantlayıp falan? başıma iş açar mı?
araya bu röleyi takınca ve 2 ucu bağlayınca, toprak olan açıkta kalacak onu bağlama şansım yok ya da rölenin dışından dolaştırıp bağlamam mı gerekiyor?

  • veritaslibertas  (30.11.22 14:49:32) 
toprak olan etrafından dolaşşsın. duvardaki priz ile 3lü uzatma arasında bağlı halde kalsın.


  • kisa  (30.11.22 14:58:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.