[]

canon g3415 yazici p02 ve e03 hatalari

Millet selam,

Canon Pixma G3415 tanklı yazıcım var. Mürekkebi bitmişti, gittim orijinal mürekkep alıp kullanma klavuzundaki talimatlara göre doldurdum. Mürekkep doldurduktan sonra gerekli ayarları ve bakımlarını yaptım.

Silindir temizliğini, plaka temizliğini vs otomatik olarak yaptım. Hiç sorun çıkmadı. En son yazıcı kafasını hizalayayım dedim. Bilgisayar bana gerekli talimatları verdi, yazıcıda bir hizalama deseni yazdırmamı istedi. Tamam dedim, yazıcı deseni yazdırmaya başladı.

Deseni yazdırırken makina kağıt sıkışma hatası verdi. Bu hatayı ilk defa bu deseni yazdırırken verdi. Ondan önce hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. İşin ilginci zaten kağıt falan sıkışmış değildi. Yani durduk yere saçma bir hata kodu verdi. Ben de mecburen kafa hizalamayı iptal ettim. Nasıl olsa geri kalan ayarları yapıldı diye. Ama KAFA YAZDIRMAYI İPTAL ETTİKTEN SONRA YAZICI HEP BULANIK VE YAMUK YAZDIRMAYA BAŞLADI. Ve maalesef sonra ne zaman başka bir çıktı almak istesem hep aynı tarzda kağıt sıkışma hatası vermeye devam etti.

Hata kodu bazen P02 ve bazen de E03 oluyor. İlk hata kodu hangisiydi hatırlamıyorum. Artık 2 hata kodunu da veriyor. İkisinin açıklaması da kağıt sıkışması ama ortada sıkışan bir kağıt vb bir şey de yok. İçine de baktım ama içine sıkışan yabancı bir cisim falan da yok.

Neyse geçtiğimiz gün yazıcıya RESET attım. İlk başta işe yaradı. Artık normal çıktı alırken hata kodu vermiyor ama bulanık ve yamuk yazdırmaya devam ediyordu. Ben de nasıl olsa artık hata kodu vermiyor diye bugün yeniden KAFA HİZALAMASI yapmak istedim. HİZALAMA DESENİNİ yazdırırken gene aynı hata kodunu verdi.

Bu yazıcının derdi ne? Niye böyle hata kodu verip duruyor? Niye kafa hizalaması yapılamıyor? Gerçekten içine bir şey sıkışmış olsaydı hiç çıktı vermezdi diye düşünüyorum. Ama mesela bir çıktı almaya çalıştığımda ilk 2 sayfayı çıkartıyor ve 3. sayfada falan hata kodu veriyor.

Aynı ya da benzer sorun yaşayanlar var mı? Lütfen bilenler ya da bir fikri olanlar yazsınlar. Artık gerçekten kafam bulandı.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.