Kurtlar Vadisi'nden bir sahne

Twitter'da çok dolanan bi sahne(ler) var. Diziyi izlemediğim için olayı bilmiyorum da işte Polat bi yere hazırlanıyor, elini yüzünü yıkıyor Memati'ye, dayıya Erhan'a emirler veriyor. Onu sorgulayanlara da rajon kesiyor falan klasik işler. Ameliyatlık bir durum var anladığım kadarıyla ama Çakır'ın sahnesi değil herhalde çünkü Çakır'ı da hastaneye Polat yetiştiriyo sanırım onu da twitter'da görmüştüm :d

İşte Dayı insanları neşeli tut, Erhan ameliyathaneden çıkma vs denen bir sahne bu sorduğum. Gazeteciler hastaneden uzak dursun, polisi ellemeyin vs.

Bu olayda ne oldu neye bu hazırlık, ameliyathanedeki kim? Olay nereye bağlanıyor sonra yaşıyor mu falan işte kısa bi özet geçerseniz sevinirim

edit: twitter.com

bu linkteki video buldum şimdi direkt

Çakır'ın ameliyatı.

Olay da şu; çakır'ın öldüğü doktorlar tarafından polat'a söyleniyor. Polat da bu haber duyulmasın diye ameliyathaneye girip doktorları tehdit ediyor ve erhan'ı başlarına koyuyor çıkmak isteyen doktor olursa da vur diyor. Polat dışında kimse çakır'ın öldüğünü bilmiyor. Bilirlerse ortalık karışabilir, kendi yanlarındaki adamları toparlayamayabilir diye söylemiyor. çakır'ın öldüğü duyulmadan intikamını almak istiyor. alıyor da malum babaları 1 gecede temizlediği bölüm :)

üstündeki kanları temizliyor lavaboda o da çakır'ın kanı işte, hastaneye götürürken oldu hepsi.
  • ilgeru  (24.11.22 13:07:31 ~ 13:10:25)
@ilgeru

dayının kızın orda ne işi varmış dediği olay ne peki orda?
  • nundu  (24.11.22 13:13:23)
@nundu, meral'i söylüyor dayı. çünkü çakır meral yüzünden halit'in pususuna düştü. çakır nasıl pusuya düşmüş ne olmuş kimse bilmediğinden meral'le bağlantısını bilmiyorlar.

  • ilgeru  (24.11.22 13:14:38)
arabayla Çakır'ı taşırken o kadar ağlıyosa ameliyat anında bu kadar sakin değildir herhalde diye düşünüp Çakır'ın değil sanırım demiştim, demek ki süper kahramanımız hemen sakinliğini kazanmış :d

Bu babaları temizlemesi de Çakır'dan hemen sonra olduğunu bilmiyodum iyi bilgi dshhs

teşekkürler
  • nundu  (24.11.22 13:20:34)
arka arkaya sahneler değil, mevzuların arasında 1-2 bölüm fark var. burada uç uca eklemişler.

bölüm 43, halit meral'i kullanarak çakır'ı pusuya düşürüp vuruyor.
bölüm 44, polat yetişiyor, çakır'ı ve meral'i alıp hastaneye götürüyor. çakır'ı ameliyata alıyorlar. erhan ablanı bırak, abdülhey üst baş bul falan diyor. sonra helaya gidiyor. elini yüzünü yıkarken polislere karışmayın, gazetecileri yaklaştırmayın falan diyor. abdülhey de üst baş bulmuş bu arada, elinde tutuyor.
bölüm 45, çakır ameliyatta ölüyor. polat o sırada ameliyathanede. kimse çıkmayacak diyor. sonra ekibi toplayıp dayı sen millete hikaye anlat, memati siz çıkıp arabayı hazırlayın, erhan sen de ameliyathaneye gidip milletin başında dur diyor. kendisi de memati ve abdülhey'le birlikte babaları temizlemeye çıkıyor.
  • kibritsuyu  (24.11.22 15:36:53 ~ 15:37:59)
Çakırın ölümü 3 bölüm sürüyordu sanırım, vurulması, hastane içi örgü, ve intikam.

Çok kral bölümler be, vakit olsa intikam kısımlarını tekrar izlerim. Başlığı okuyunca zaten pala ve ekibinin

"ağa, bu adam yas tutacak bir kişi değil, son yas tuttuğu gece 6 babayı öldürmüş"

sahnesini açtım :)

Pala gibi bir karaktere spin of yapılmaması büyük kayıp.

Hanımlara bişey demem, ama 90'lı yılları yaşamış, derin devlet - asker - siyaset - mafya haberleri ile büyümüş erkek arkadaşlar arasında ön yargılı olan varsa mutlaka izlesin.

Kurtlar Vadisi sadece bir mafya dizisi değildir, başlangıcında inadına "bu bir mafya dizisidir" yazsalar bile :)

Ben zamanında izlemedim, yaşım kurtarmasına rağmen. Bundan daha bir iki yıl öncesinde izlemişimdir, ben de ön yargılıydım çünkü.
  • John Bloor  (24.11.22 16:09:37)