[]

Şeker yüklemesi hk.

selamlar,

şeker yüklemesi yaptırıp şekerimizi bir kontrol ettirmek istiyoruz tedbir amaçlı. (şikayetimiz yok fakat ailelerde şeker hastası olanlar var)

50 veya 70 gramlık meyve aromalı şekerli bir su veriyorlarmış sanırım. internette baktığımda mide bulandırıyor, baş döndürüyor vs bir sürü yorum var. Bu testi yaptırmak gerçekten ağır mı zor bir 3-4 saat geçmesine mi neden oluyor? başka bir yöntem ile öğrenme şansı var mıdır bunun acaba?

teşekkürler.

 
Check-up'a gittiğimde ben de yaptırmak istemiştim.
Doktor dedi ki "önce bilmem ne testini yapalım, orada bir emare görürsek yaparız şeker yükleme testini"
Dedim ki "Belki de gizli şekerdir, orada görünmez"
Doktor güldü, deki ki "Yok, görünür"

O basit testi yaptı. Şeker yokmuş bende :)
  • michael_knight  (24.11.22 12:00:48) 
Yok yav. Şekerli gazozumsu bişey veriyolar, eskiden toz halde glikoz verip suya karıştırıp içiliyordu, twdı felaket olması dışında onda bile hiçbişey olmadı.


  • physcos physcos  (24.11.22 12:59:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.