"Yalnız mı yaşıyorsun?" sorusu

Selamlar. Kız arkadaşımla ayrılınca son 1-2 gündür dating app'lere dalmış durumdayım, dönen tanışma muhabbetleri esnasında bir hususu merak ettim.

Şimdi mesela karşı taraf bana "Yalnız mı yaşıyorsun?" diye soruyor. Ben eski yıllarda ailemle yaşadığım dönemlerde bunu yeni tanışıyor olduğum bir kadına sorduğumda "Olur da bir ilişkiye başlarsak rahat sevişebilecek ortamımız olur mu" merakından soruyordum. Çok net sebebi bu olurdu.

Kadınlar yalnız mı yaşıyorsun sorusunu daha çok hangi sebepten dolayı soruyor olabilir peki? "Acaba bağımsızlığını ilan etmiş mi, kendi yaşam düzenini kurabilmiş mi" falan merakıyla mı, yoksa o soru benimkine benzer bir şekilde rahat seks ortamı merakını da içeriyor mu?

Bana yalnız yaşayıp yaşamadığımı soranların tamamının ailesiyle veya biriyle (arkadaş, kardeş) yaşayan insanlar olduğu bilgisini de belirtmiş olayım.

Bana rahat seks ortami var mi sorusu gibi geldi. Bagimsizligini ilan etmis olmayi, maddi durumu vs anlayacak baska sorular var.

  • hot potato  (21.11.22 16:36:10)
bağımsızlık dereceni ölçüyor. gelin gelin, kalk şuraların tozunu al diyen kaynana mı, bayramda seyranda gidilen kayın valideciğim mi, bunları hep tartıyor.

  • gabe h coud  (21.11.22 16:47:25)
Böyle bir soruyu direkt sormadım/sormam da ama ev arkadaşı da değil direkt yalnız yaşıyor olmasını umarım. Sebebi de rahat ortam falan değil çünkü ben de yıllardır yalnız yaşıyorum ortamsa bende de var. Bunu tercih etme nedenim bir nevi kendi ayakları üzerinde durabiliyor mu bağımsızlığını ilan etmiş mi yoksa hala çamaşırlarını anasına yıkatıp evin çocuğu gibi mi takılıyor.

“Ben özgürüm, evde çok rahatım” diyen tiplerden koşa koşa kaçıyorum. Çünkü erkek dediğin biraz da kendi yaşadığı alanı çekip çevirebilme becerisine sahip olmalı. Ne bileyim buzdolabı falan bozulmalı sonra gidip onunla ilgilenmesi gerekli. Evde ne eksilmiş ihtiyaçlar ne farkında olabilmeli. Kısacası bir evi tek başına temizliğinden, yeme içmesine kadar her anlamda idare edebilmeli. Diğer türlü gözümde ana kuzusu bir şey canlanıyor ne çekim kalıyor ne bir şey.
  • ruhen hastayim ben  (21.11.22 16:48:11 ~ 16:56:50)
Siz onlara hangi anlamda soruyorsanız, onlar da size aynı anlamda soruyordur.

  • Kahvedesu  (21.11.22 16:50:10)
sadece sevisilecek yer icin sormuyorlar, emin olabilirsiniz.

hala annesine ütü yaptiran, kendi hayatini kendi yönetemeyen 'klise sünepe' olup olmadiginizi anlamaya calisiyorlar.

ayrica maddi durumu anlamak icin de sorulabilir özellikle istanbul gibi, kiralik ev fiyatlarinin ucuk oldugu yerlerde.
  • buf-e kür  (21.11.22 19:06:37 ~ 19:07:34)
Kısaca paran var mı onu merak ediyorlar kanka yalnız yaşayanın parası da olur bağımsızlığı da.

  • olaylar olaylar  (21.11.22 19:18:25)
maddi manevi belli bi olgunluk seviyesini geçmiş insanların ailesiyle yaşama oranı düşük, o yüzden nasıl yaşadığın sorusuna vereceğin cevaptan bir çok anlam çıkarılabilir. özellikle de kadın ailesiyle yaşıyorsa, mutlaka ailesiyle yaşamayan biriyle beraber olmak istemesi çok normal. yer sıkıntısı kriteri yani.

  • roket adam  (21.11.22 19:28:45)
Her iki varsayimda doğru ancak birinci varsayim yani kendi ayaklari üzerinde durabiliyor mu durumu çok daha önemli, rahatça sevişmek 2 puan ise ayaklarinin üzerinde duruyor olmak 9 puan (10 üzerinden)

  • selam  (21.11.22 20:04:19)
beceri, sorumluluk seviyesi canlanıyor benim gözümde. aileyle yaşamak biraz kötü bir imaj

  • ala09  (21.11.22 21:29:17)
Kadınlar artık vaktini kendi çamaşırını yıkamaktan aciz, bi yumurta bile kıramayan erkeklerle harcamak istemediğinden hemen sorup cevaba göre devam ediyor.

  • lcha  (22.11.22 11:24:46 ~ 11:25:51)
Bence hepsi birden. Aileyle yasiyorsa zaten parasizdir, kendi hayatini kuracak kadar ekominik gucu yoktur, sevisecek ortam da yok, her acidan sikinti yani.

  • stavro  (22.11.22 11:36:55)