[]

başımın tık etmesi ve sonrasında uyuşması ile uyku problemi (ciddi)

uzun yazınca cevaplayan olmadı. bu yüzden mümkün olduğu kadar kısa yazacağım.

yaklaşık 2 sene önce bir gün uyumaya çalışırken başımın sol kısmında bir şey tık etti ciddi şekilde. gitarın teli atmış gibi oldu. sonrasında 9-10 saat uyku bile az gelmeye başladı, bu kadar uyuyunca bile kendimi çok güçsüz hisseder oldum. ayrıca az uyuyunca çenemin sol tarafı uyuşuyor. ayrıca çok bilgisayara bakıp akşam dışarı çıkınca, etraftaki yapay ışıklar gözümü etkiliyor ve 2-3 kere şimşek çakması gibi bir şey oldu omurga boyunca, ciddi bir şeydi.

tam da o tık etmenin yaşandığı dönem şöyleydi:

1) 5 aydır "sol" camını çizik kullandığım gözlüğün camlarını değiştirdim. ancak yeni gözlükle dünyaya bir farklı bakar olmuştum, alışamadım uzun süre. birkaç kere camları değiştirdim.

2) yeni bir psikiyatrik ilaç kullanmaya başlamıştım, doktor hafif bir antidepresan demişti ama bana ağır gelmişti, çok uyku yapıyordu. ama sanırım bu tık olayı bu ilacı 3 gün içip bıraktıktan 1-2 gün sonra gerçekleşti.

bir yandan "acaba psikiyatrik ilaçların 100 binde 1 olan ihtimallerinden biri bana mı vurdu?" diyorum ama görüldüğü üzere 3 olay da sol tarafta kesişiyor. gözle olma ihtimali daha yüksek gibi. çok fazla ekrana bakıyorum, dışarı bakınca daha beter kendimi kötü hissediyorum, bilgisayara bakınca gözler rahatlıyor, yıllar içinde adapte mi oldular nedir. bu arada eeg çektirdim, bir şey çıkmadı. birkaç kere göz doktoruna gittim, "çizik kullanmaktan bir şey olmaz" dediler.

 
seyler.eksisozluk.com

böyle bir şey vardı bilmiyorum faydası olur mu
  • diyarbakir karpuzu  (01.11.22 22:44:57) 
benim durumum 2 senedir böyle.


  • ahm1  (01.11.22 22:57:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.