[]

iphone - voice control mevzusu

bir aydır neredeyse, sanırım son güncelleme ile, bluetooth kulaklığıma basılı tutunca sesle kontrol zımbırtısı açılıyor. elimi yüzüme/kulağıma götürüyorum, yanlışlıkla kulaklığa dokunuyorum vs hemen müzik duruyor ve sesli komut bekliyor. çok çok rahatsız edici.

önce de android kullanıyordum, orada google assistant açılıyordu, kapatsam bile açılıyordu.

iphone'a geçtim, bu lanetten bi kaç ay uzak kalabildim.

google'da aradım, voice control kapalı. açtım/kapattım hatta. ama side buttonla ilgili şeyler onlar, kulaklığın multimedya tuşu ile ilgili değil.

sorum:
kulaklığın multimedya özelliğini devredışı bırakmak istiyorum YA DA iphone'da voice control'ü kapatmak istiyorum.

yapamadım :/ nasıl yaparım?
bu lanet son güncelleme ile gelmiş olabilir, çünkü önceden yoktu.

 
Accessibility seçenekleri altında voicecontrol’ü kapatacağınız bir yer olması lazım. AirPods’un orijinalliğinden emin misiniz bir de?


  • orient blue  (25.10.22 18:56:20) 
airpods değil kullandığım kulaklık. başka bir marka.

bahsettiğiniz yerden kapattım ama bu yan buton için, kulaklığa basılı tutmak için değil.

sanırım son güncellemelerde kulaklığımın böyle çalışması konusunda zorladılar. çünkü başkaları da muzdaripmiş ve bunu düzeltemeyiz demişler.
discussions.apple.com

çünkü airpods ayarlarından bunu kapatabiliyormuşuz. yani airpods satmak için mi bize böyle nanik yapıyorlar :/
support.apple.com
  • biseysorcaktim  (26.10.22 10:55:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.