Kazı kazanda tekel hilesi

Bir video’ya denk geldim tekel adam (kazınmış) kazı kazanın barkodunu okutuyor ne çıkıp çıkmadığı yazıyor. Malum bu barkod için kazımış olmaya gerek yok zaten arkada basılı. Böyle olunca tekel elindeki hepsini okutup kazanan bileti kendine ayırıp kalanı satmazlık yapamaz mı?

o barkod okutulunca bilet sistemde kullanılmış sayılıyordur yani tekrar satamaz. Yani satın almış olur zaten.

Ben mantık yürüttüm tabi mantıken böyledir bence.
  • ananiyimioguz  (18.10.22 02:02:52)
Kazımadan, arkasındaki barkod okutularak içindeki ödül gözüken bir sistem varsa bu başlı başına skandal zaten.

  • kibritsuyu  (18.10.22 08:26:15)
Benim bildiğim kazıdığı alanda kare barkod var orayı okutuyor yada sizin dediğiniz gibi olsada demekki serverlarda hangi numarada olduğu belli hatta hangi markete tekele verildiğide belli burdan bu konuda bilgi sahibi olsa bu işi düzenleyen nokta atışı yapıp satın alabilir.

Ben bu durumu değilde kazılan alan için çok yüksek lümen değeriyle altındaki sayılar gözükoyor mu onu merak ediyorum. Hep hayalimdir.
  • Gebeş kaplumbağası  (18.10.22 08:31:31)
İkramiye çıkıp çıkmadığı kazılan bölgede çıkan karekod ile öğreniliyor, kazıyınca çıkan karekodu kendi telefonuz ile uygulamaya okutup ikramiye çıkıp çıkmadığını da öğrenebilirmişiz.

Uğraşmak istemiyorsak bayide okutur öğreniriz.

Kazı kazan arkasında açıkta duran normal ürün barkodunun ikramiye ile ilgisi yok, o ürünün takibi ile ilgili. Hangi bayiye verildi hangi bayiden giriş çıkış yaptı vs sanırım.
  • John Bloor  (18.10.22 09:42:56)
orda ufak bir yanlış var.

o barkod ile çıkıp çıkmadığına bakmıyor. o barkod ürünün ne olduğuna dair barkod. 10 liralık oyun barkodu yada 20 liralık bilmemne barkodu.

kazıma alanının altında seri kodu ve karekod var. yani önceden bakma şansı yok.
ama katekulle istiyorsan kendi kazıdığı çıkmamış bir kazıkazanı sürekli okutarak, sana yok boş abi bu der. sonra okutur. ancak bunun için seni ve diğer oynayanları takipte tutarak kontrol etmediğinden emin olması lazım ki pek umurlarında olacağını sanmam.
  • tenyalar bagirsakta yasar bagirmasakta  (18.10.22 10:53:41)
Adamin ekraninda yaziyordu tebrikler 500 tl kazandiniz gibi o yuzden sordum

  • mirafiori  (18.10.22 16:00:35)