aracım neden satılmıyor ?

www.sahibinden.com

sevgili otomobil ve al-sat guruları,

fiyatta mı hata var ?
ilan yaklaşık 2 aydır yayında, aynı hatta daha az özellikli, daha az donanımlı, daha çok kmli araçlar 360-370 bin tlde ilanda. hemen her satıcı mı fazla fazla koymuş ? fiyat ne olmalı sizce ?

kasko bedeli aracın 285bin tl. bu deger, fiyat belirlemede nasıl kullanılır ? etkilimidir ?

2. el piyasası çok kötü durumda biliyorum da bu kadar mı kötü ?

acelem yok mesela, borcum harcım yok, beklesin artıyor fiyatı diyorum, ama hem artmıyor hem de gelecek paranın getireceği parayı kaçırıyorum.

ben mesela bu tip bir araç alacak olsam, 3e 5e bakmam, bu kmde, bu temizlikte aracı kaçırmazdım. (kargaya yavrusu şahin gözükürmüş)

nerede hata yapıyorum acaba ? var mı bu işlerin bir stratejisi ?

bir iki aya bu segmente ötv indirimi gelecek. ötv indirimi ile 300-350 bine sıfır km egea almak varken mesela her ne kadar km düşük olsa da 10 yaşında arabaya girilir mi tartışılır.. fırsat fiyatı yazmadığın sürece bu fiyat bandında piyasa çok sıkıntılı.

  • roket adam  (14.10.22 00:53:09)
kimsede para yok. olsa da harcamak istemiyor. arabasını satıp , model düşürüp kalan parayı değerlendiriyor vatandaş.

  • halk  (14.10.22 01:20:22)
100 bin liralik araca birisi cikip 140 yaziyor, onu goren 160 yaziyor..
Sizin gibi dusunen benim arabam daha temiz diyen birisi 180 yaziyor.. sisiyor da sisiyor..

Sizin arabanizin emsallerinin bu fiyatlardan satista olmasi arabanin degerinin bu oldugunu gostermez.

Ayrica piyasalarda otv dusus beklentisi var diger arkadasin dedigi gibi. Bence uce bese bakmadan siz satin, daha sonra 30-40 a bakmadan satmak zorunda kalirsiniz.
  • Bu yol nereye gider bilmem ama yürüyorum işte  (14.10.22 01:22:48)
-tutmayan model (c-max gibi değil)
-manuel
Geçen hafta 350 civarına otomatik olanını alıyordum 140binde idi. Başka bir şehirde 380 civarına km sizinki gibi düşük görünce soğuyup almamıştım.
2013 idi bu arada.
Bence çok güzel araç ancak otomatik ve 2013 modeli almak varken manuele o kadar para vermezdim. Tutmayan bir model olduğunu unutmayın.
  • han20  (14.10.22 01:27:38 ~ 01:29:38)
Bol bol mesaj alana kadar indirim yapın. 300 yazdığınızda sürekli mesaj geliyorsa mesela aracın piyasası 340 falan demektir.

  • dlendam  (14.10.22 03:06:36)
Yasi fazla tutmayan model ve kimsede para yok. Kredi faizleri yuksek veya kredi cikmiyor. Herkes elindekine mahkum suan.

  • kuzey li  (14.10.22 06:10:11)
Hocam benim soruma da cevap vermiştiniz, tam bu aralıkta araba bakan biri olarak yazayım. Öncelikle ötv indirimi beklentisi oluştu. Bu yüzden bi arabanın fiyatı çok uygun olmadıkça almıyor şu an kimse. Evet arabanızın km'si çok düşük ve temiz ama bu paralara c segment araba almak bana daha mantıklı geliyor. B-max'i bilmeyen insanlar bile vardır. Takip ettiğim ilanların çoğu satılmıyor, ama kimse fiyat da indirmek istemiyor.

  • thewhitewolf  (14.10.22 08:22:36)
vavacarsa girin ve teklif alın, bir fikir oluşur.

  • adivar  (14.10.22 08:36:56)
Kusura bakmayın mobilde olduğum için editleyemiyorum. Şimdi sahibindenin değerleme kısmından aracınızın değerine baktım. Arabanızın piyasa ortalaması 363-377 arası gözüküyor. Şu an ordaki skalaya göre düşük gözüken fiyatın da altında satılıyor arabalar. Düşük olarak da 347-356 gözüküyor.

  • thewhitewolf  (14.10.22 09:09:50)
dizel, manuel üstelik tutulmayan bir model araç

bu durumda kasko değerinin 100bin tl üstünü isterseniz tabi satılmaz, kısaca fiyatınız pahalı gözüküyor.
  • nuisance  (14.10.22 10:10:50)
herkes taşıt kredisi ile aldığından aracı kasko değeri yüksek araçlara bakıyorlar. sizin aracın kasko değeri düşük. insanların üstüne baya para koyması gerekiyor. o da kimsenin işine gelmiyor. ve zaten kimse de elindeki birikimi arabaya harcamak istemiyor. zaten diğer kesimde de para yok. sebebi bu bence..

ha bir de bence vavacars'a falan sorun. onların tekifi ney? vavacarsın teklifi üstüne biraz daha ekleyip öyle ilana koyun.
  • drako  (14.10.22 10:13:49 ~ 10:20:36)
Araç tipi ile şanzıman tipi birbirini tutmuyor maalesef. ne demek istedim, bu kasada bu tipde bir araç daha çok otomatik vites kullanan kitleye hitap eder.

Az görülen, az satılan, az tutulan bir model ve de manuel şanzıman maalesef.

ÖTV indirimi beklentisi, 2. el piyasadaki durgunluk vs piyasası olan ve satılan araçları bile etkiliyor.
  • John Bloor  (14.10.22 11:38:16)