Cimer bilgi almanın kapsamı

Ya aklımda sanirim cevabını buradan netlestirebilecegimi düşündüğüm, devletin ve bürokrasinin bazı karar mekanizmalarının nasıl işlediği ile ilgili birkaç soru var.

Bir örnek:
Şehir planlamasi yapılırken hangi mimari ve estetik kuramı/kuramları temel alınmaktadır? Eğer temel alınan kuram ya da kuramlar yok ise, şehir planlama ve imar faaliyetlerinde dikkate alınan estetik kıstasları nelerdir?

Muhtemelen böyle bir şey yoktur da, aslında oraya sormayi yine de istiyorum hem de nasıl bir cevap geleceğini merak ediyorum.

Bu minvalde birsuru şey var aslında. Hani saçma değil ama muhtemelen okuyan kişinij devletin bununla ne işi olur ya dalga mı geçiyorsun diye yorumlayabilecegi de şeyler galiba mevcut ülke atmosferinde, yani provokasyon olarak yorumlanabilir ek belki...

Size sorularım:
1- zırt pırt böyle sorular sorarsam beni cimerden banlarlar mi ya da ne gereksiz soru soruyorsun diye mimleyip başıma bir iş getirir mi bu?
2- ilgili ekranda belirtilen şeylerin ekran görüntüsünü ekledim. Orada hukuk dilinde yazılmış şeylerde benim bu soruma cevap teşkil eden bir ifade var mı?

1. Gelmez anayasal hakkınız bilgi edinme hakkınız var toplumda konuşulan özellikle belli kesimin deli saçması iddialarını ciddiye almayın.

2. Sizin sorularınız bilgi edinme kanunu kapsamındadır sizin sorularınıza olsa olsa yuvarlak cevaplar verilir bu tamamen cevaplayan kişiye ve o o anki yoğunluğa bağlı. Cimer'de engellenme diye bir şey söz konusu değil günlük soru limiti var zaten.
  • beemaker  (10.10.22 21:18:49)
Cimer diye bir sistem yok sadece yönlendirme aygıtı var sormak istediğiniz kolay yoldan ilgilendiren birime aktarıp resmi şekilde cevaplandırmak bu tarz konular müfettişlik olursa istegini karşılarlar diğertürlü hazır world dosyası kopyala yapıştır

  • Gebeş kaplumbağası  (10.10.22 22:11:50)
1- Sorduğunuz gibi bir şey olmaz, en fazla önceki cevaplara atıfta bulunularak "şu yazı ile tarafınıza cevap verilmiştir" denilir.

  • hayalhayal  (10.10.22 22:52:42)
Cimer'i bir havuz olarak düşünün. Oraya düşen mesajlar kimi zaman doğru kimi zaman da saçma sapan alakasız kuruma / birime yönlendiriliyor. Bunlara mutlaka yanıt verilir. Ama bazen siz yazdıktan 5 ay sonra yönlendirme oluyor, bazen de kurum 2-3 ay bekletebiliyor.

siz istediğiniz kadar yazabilirsiniz. ama detaylı yazın ki o mesajı okuyan kişi "ulan bunu nereye atıcaz şimdi, kafam karıştı!" demesin.
  • duster  (11.10.22 13:20:44)