[]

Speaking becerisini geliştirme yöntemleri?

Birkaç yıl önce YÖKDİL Sınavı'ndan 85+ bir puan aldım. Okuduğumu büyük ölçüde anlıyorum. Listeningim de fena değil. Ancak yazma ve konuşma hususunda sıfırım.

Speakingimi geliştirmek için preply veya cambly'den ders almak haricinde ne yapapbilirim?

Preply'dan ders alacağım ancak bütçem kısıtlı. Muhtemelen yetmeyecek. İngilizce iş mülakatlarını geçecek seviyeye ne kadar zamanda gelirim sizce ortalama?

 
İnternette "toefl speaking questions" ara. Yazma çalışmak istersen cevabı yazarsın, konuşma için de konuşursun. Her ikisinden de 100er soru yaptığında bu sorunun cevabının pratik yapmak olduğunu anlayacaksın. Alternatif olarak, izlediğin bir dizinin bir bölümünü özetlemeye çalışabilirsin, ister yazılı ister sözlü olarak.


  • kanepeee  (01.10.22 19:42:41) 
Ben bi dil okulundan ozel ders alarak gelistirdim.
Temelde cambly gibi ama burada hoca sabit ve bir plan uzerinden gidiyorsun.
60 saatte b2 konusacak seviye geldim a2den
  • nuisance  (01.10.22 21:43:33) 
speaking kulüpleri oluyor bir çok dil kursunun. eğer eksiğiniz sadece speaking bazlı ise bunlardan yararlanmayı düşünebilirsiniz.

cambly'den daha uyguna gelebilir speaking clubları. bir de facebook'ta vs etkinlikler oluyor yabancı ülkeden gelenlerin tanışma kaynaşma toplantıları vs. diye onlara da bakabilirsiniz.
  • susannah delgado  (02.10.22 00:46:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.