[]

Deneme süresinde işten çıkarılacağımızı nasıl anlarız?

Bunu anlamanın bir yolu var mı?
 
özel sağlık sigortanızı başlatmayabilirler, süreç uzadı falan diye br bahane uydurarak.


  • condom kurşunu  (29.09.22 22:45:29) 
evet başlatmadılar. bu yasal bir şey mi?


  • perfectlysplendid  (29.09.22 22:49:02) 
Ben de şimdiki işimde deneme süremdeyken özel sağlık sigortası deneme süresi bittikten sonra başlayacak denmişti.


  • umutsuzevjınıkı  (29.09.22 22:54:56) 
deneme süresinde her şey mübah sanırım, ik'cılar daha iyi bilir. gerçi ik'cıların uyuşukluğundan da olabiliyor sağlık sigortasını başlatmama durumu.


  • condom kurşunu  (29.09.22 22:55:04) 
Özel sağlık sigortası zorunlu bir şey değil. Hiçbir zaman yapmayabilir de. Ayrıca bu bir masraf olduğu için deneme süresinde emin değilken harcamak istemeyebilir. Bunu anlamanın yolu aslında o süreçte ne kadar iş yaptığın ile ilgili biraz. Önemli projeler, devamlı işler sana verilmiyorsa kendini öyle boş işler yapıyormuş da stajyer gibi vakit harcıyormuş gibi hissediyorsan muhtemelen olmaz.


  • nawar  (30.09.22 00:30:35) 
Yöneticin belli eder. İK personelinde de bir değişme olur. Biraz suratsız olurlar.


  • dissendium  (30.09.22 00:33:27) 
Orada değilmiş gibi hissediyorsanız (deneme süresi sonunda ne olacağına karar verecek ya da bundan haberi olabilecek kişilerle etkilesiminizde bilhassa) bir aşamada orada olmayacaksınız demektir.


  • encokbenisevinnolur  (30.09.22 01:01:35) 
sektor, is alani nedir bilmiyorum ama ben simdiye kadar deneme suresinde isten cikarilan kimse gormedim. kendi cikan gordum ama. deneme suresinde cikarilmak icin gercekten kotu calisiyor olmak lazim, ya da cok ters bir hareket yapmak lazim.


  • lemmiwinks  (30.09.22 10:23:29) 
deneme süresinde bişey anlaşılmaz. 6 ay'a kadar çıkartılırsan çıkartılırsın çünkü 6 aydan sonra işçinin işe iade davası açmaya hakkı oluyor. onun da son anına kadar beklenmesi, yine işçinin lehine, dava açılmaz diye bişey olmaz çünkü mahkeme onda da kötü niyet arar.

özel sağlık sigortasını eski şirkette herkese 2 aylık deneme süresi sonrasında yapıyorduk mesela. ama senin şirkette herkese ilk günden yapılıyorsa ve seninki yapılmamışsa bu eşitlik ilkesine aykırı, onu konuşarak İK'ya gidebilirsin. hal ve tutumdan da anlaşılır bence.
yani bi çalışanın değeri de şirkete sunduğu katkıyla ölçülür. ilk 2 ay zaten sadece potansiyele bakılır, sen ne düşünüyorsun? sence atılmalı mısın? çalışanlar genelde yaptığı işi katkıyı -ben de dahil- büyütme eğiliminde olur. sen bile atarlar beni diye düşünüyorsan iş aramaya başla zaten bence. bugün olmaz, yarın olur.
  • sirkelimon  (30.09.22 14:41:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.