PTT ile gelen/gelecek banka kartı

Teb'den banka kartı gelecek, PTT ile göndermişler. Evdeydim ama zile falan basmamışlar sanırım, "biz geldik ama yoktunuz. Lütfen web sitesi ya da çağrı merkezimizden takip edin" içerikli bir mesaj gelmiş.

Takip bilgisinde şube de gözükmüyor. Yakındaki iki şubeye ve ilçe merkezine gittim, bizde yok diyorlar, nerede bakabilir miyiz sistemden diyorum biz goremiyourz onu diyorlar.

Dün de sabah "tekrar dağıtıma çıkmıştır" diye mesaj geldi. Ama sonuç yine aynı, ulaşmaya çalışan (zile basmak, telefonla aramak) olmadi ama size ulaşamadık demişler.

Özetle durum bu. Ben bu kartı nasıl alicam? Hiç pesinde koşmasam (ki yeri belli değil nasıl koşarım onu da bilmiyorum) mesela en yakın banka şubesine teslim ederler mi?

Kargonuz olsaydı "imkanınız varsa ilçenizdeki dağıtım merkezine gidip kendiniz teslim alın" derdim. Sizinki size gelmiyorsa kısa süre sonra hesabınızın olduğu banka şubesine teslim edilecektir, oradan alabilirsiniz. PTT son dönemlerde küçülmeye gitmiş, personel çok azaltılmış, 250.000 nüfuslu bir ilçeye toplamda 4 (dört) kişi kargo dağıtmaya çalışıyordu. Bir hışımla bizzat dağıtım merkezine "kardeşim nerede benim kargom, niye getirmiyorsunuz kaç gündür" diye sormaya gidip bunları öğrenince "yazık yahu, bu adam çalıştırmak değil, resmen eziyet" diyerek geri dönmüştüm.

  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (28.09.22 09:52:15)