Amerika'da yaşamak mı yoksa Türkiye'de yaşayıp dolarla maaş almak mı?

İki türlü de aynı parayı alacaksınız. Hangisini tercih edersiniz.

tabii ki tr.
kral olursun o paraya.

  • jelly bear  (25.09.22 20:08:29)
Her şey para değil. Belki Türkiye'de ekonomik olarak sizi çok rahat ettirebilir döviz kazanmak ama "Kafam rahat olsun" diyorsanız kesinlikle Amerika.

  • deveyidiken  (25.09.22 20:21:52)
Kaç para olduğuna bağlı.

Aylık bin dolarsa TR.
Aylık 10 bin dolarsa USA.
  • cek  (25.09.22 20:41:53)
herkesin aksine para ve refah dışında yorum yapıcam. karakterine bağlı. hayatında
düzen, istikrar, denge olsun diyorsan türkiye.
heyecan, macera, yenilik, başarı diyorsan amerika.
  • buenosdias  (25.09.22 20:42:10)
net türkiye, avrupa olsaydı belki avrupa derdim ülkesine göre ( hollanda, almanya , fransa vs ) kaldı ki onda bile türkiye ağır basar ama, hele abd ise rakip net türkiye yani düşünmeye gerek yok.

ha ben kendi perspektifimden yorum yapıyorum. eu pasaportum var, ortalık karışsa 2 saat sonra avrupadayım. canım sıkılınca kazandığım dolar ile çıkar avrupayı gezerim. o açıdan t.
  • garavel  (25.09.22 20:54:31)
Maaşa bağlı +1
3k dolar üstü ise ABD

  • but that was just a dream  (25.09.22 21:05:37)
tr'de ailenle aran iyi ve onlarla mutluysan, güzel bir arkadaş çevren varsa net bir şekilde türkiye. düşünmem bile.

  • avatar is back  (25.09.22 21:20:40)
amerikalı bile türkiye'de yaşamayı seçer. buradaki tercih türkiye'de para harcamayı bilmekle alakalı.
tabii amerika şartlarında da iyi para kazandığını farz ediyorum. burada rakam yazmadığın için net cevap vermek zor. gidip kahveci maaşı alıyorsan o zaman burada da sıkıntı yaşarsın.

  • roket adam  (25.09.22 21:21:41 ~ 21:50:03)
ben Türkiye'yi secerdim.

  • kuzey li  (25.09.22 21:29:17)
aylik net $10k alti tr
net $10k ustu amariga

  • cooperr  (25.09.22 21:37:45)
aga bu türkiye'de ne var bu kadar. herkes türkiye yazmış çok şaşırdım.

  • nothing in my way  (25.09.22 21:52:42 ~ 21:52:54)
Benim bu ulkeyle sorunum para degil, o yuzden amerika'da yasamak isterim. Olasiliklar/olanaklar orada daha fazla benim icin. Burada umutla baktigim hicbir sey yok.

  • summer timetable  (25.09.22 22:02:58)
Sırf para diye bakarsan tabiki Türkiye (belli noktaya kadar sonrası tabi amerika).

Ama Türkiye ile temel derdin sadece para değilse gene belli para üstü kesin amerika.

Benim misal Türkiye ile temel derdim para değil, insani, hayatı, genel devlet yapısı vs bir sürü şey. Haliyle benim şu an fransa'dan ayrilmam için misal aldığımın 2-3 katını falan almam lazım yoksa fransa gibi yeri bırakıp gitmem Türkiye'ye. Ki o da dönemsel 2-3 yıl falan için.

O yüzden burada kişinin ayrilma sebebi önemli. Sırf paraysa Türkiye gibi gelir farkının tavan yaptığı, para ile her şey yapılabilen ülkeler insana iyi yaşatır.
  • logisticsmanager  (25.09.22 22:23:03 ~ 22:24:09)