[]

farsça türkler için kolay mı?

Eskiden bu hep konuşulurdu, farsça bizim için çok basit hemen öğrenilir diye. Şehir efsanesi miydi? Hep merak etmişimdir.
 
okumasi arapcadan daha kolay. ama benzer kelimeler falan filan mevzusu hikaye. almanca da ingilizceye cok benziyor ama ingilizce bilene kolaydir diyemeyiz sayet zor bir dil.
25 yasindan sonra kimse dil ogrenemez sdc mantigini kavrar. telaffuza alismak cok zor olur

  • ala09  (24.09.22 12:45:01) 
Kürtçeyle kardeş. Kürtçe anladığım için bazı kelimeleri hemen yakalıyorum.


  • olaylar olaylar  (24.09.22 14:04:31) 
Hayir degil. Iki yil üniversitede Farsca dersi almis biri olarak söylüyorum. Grameri, Türkce gibi oturmus bir dil degil. Üc kurali ama üc yüz istisnasi var.


  • buf-e kür  (24.09.22 15:09:38 ~ 15:09:55) 
Evet çok kolay Farsça'nın grameri basit ayrıca seslerin ve kelimelerin telaffuzuda kolay. Fars alfabesinde 1 günde çözersiniz.


  • beemaker  (25.09.22 03:48:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.