ankara'da yeni öğrencilerin ego kart alma süreci nasıl işliyor?

ben 2017'de almıştım ama unuttum. tek hatırladığım ilk günlerde kartımızın olmadığıydı; gölbaşı'ndaydık, ben işlemler için merkeze giderken arkadaşımın kartını kullanmıştım. onlarda nasıl vardı da bende niye yoktu hiç bilmiyorum.

bildiğim kadarıyla fotoğraf, öğrenci belgesi gibi şeyleri toplayıp metro duraklarındaki düldüllere gidiyorlar ama mesela şimdi bu çocuğu ben gölbaşı'na bırakacağım pazar günü, ertesi gün kızılay'a gelmek istese illa para verip dolmuşa mı binmesi gerekecek? kartı alana kadar ne yapıyor bu çocuklar?

yoksa daha okul açılmadan kart almak mümkündü de ben mi almamışım?

sistemden alınacak öğrenci belgesi (e-devletten de alınıyor sanırım)
fotoğraf
kart ücreti

yukarıdakileri hazır edince kızılay metrodaki düldüllerden hallediliyor.
başka yapan yer var mı bilmiyorum. sorduğum tüm görevliler beni kızılay'a yönlendirmişti.
  • lesmiserables  (23.09.22 16:54:57)
kızılaydan yaptırabilir. 5 tane yer var toplamda. öğrenci belgesi yeterli olur. dolmuşla gider ya da birinden kart rica eder ya da temassız kredi kartı varsa okutabilir. ya da tam kart alır gitmeden.

www.ankarakart.com.tr
  • jelly bear  (23.09.22 16:56:25)