[]

profesyonel satranç maçlarını izlemek / niemann olayı

profesyonellerin satranç maçlarını izlemek istiyorum. hatta açıklamalı, az bilenlerin anlayacağı şekilde anlatan yayınlar olursa daha bile iyi. şu an sanırım turnuva var mesela ama chess.com'a ne zaman baksam maç olmadığını görüyorum.

1) maç veya turnuva programlarını toplu olarak görüp takip edebileceğim bir adres var mı?

2) bu maçların, turnuvaların vs. formatı nasıl oluyor? takip ettiğim sporlardan dolayı ilgilendiğim şeyin ıncığını cıncığını bilme takıntım var, o yüzden kim kimle oynuyor, format nasıl vs. bunları öğrenmezsem rahat edemiyorum. bu bilgilere nereden erişebilirim?

3) niemann sizce gerçekten hile yapıyor mu, bu konuda görüşünüz ne?

4) benim bilgim taşların nereye gittiğini bilmekle sınırlı. kesinlikle strateji geliştiremiyorum. açılışlar, belli başlı hamleler olmak üzere teorik bilgim de yok denecek kadar az. o kadar ki piyonun tehdit ettiği vezirini geri çekmeyi bile akıl edemeyen yapay gerizekayı, şahı sıkıştıramadığım için anca iki vezir yapınca filan yenebiliyorum. profesyonel maçları izlemek bu açıdan bana bi şey katar mı yoksa belli bi seviyeye gelmeden önce orada gördüğüm hamleler/düşünceler zaten işime yaramaz mı?

 
Bu inanılmaz bir kanal.

youtube.com

Bu maçları izle. Durdurup düşün, ben olsam ne yapardım gibi.

Ben lisede çok satranç oynadım. Okul bitince her gün bir saat oynuyordum, eve geç gidiyordum.

Çok satranç oynamak gerekiyor gelişmek için. Bir süre sonra kendin fark edeceksin tehlikeleri ve sen plan yapmaya başlayacaksın. O maçlar sana vizyon katar ama her gördüğünü kısa sürede uygulaman zor.

3. soru için de ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyorum. Bir şüphe oluştuysa büyük ihtimalle hile vardır.
  • dissendium  (23.09.22 14:42:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.