[]

eskiden petrol taşıyan tankerlerin arkasında yere değen bi zincir olurdu.

o ne işe yarardı? elektriklenmeyi önlemek için miydi? şimdilerde yok. o eksiklik nasıl ya da nasıl bi aletle telafi ediliyor?
 
Zinciri bilmiyorum ama yeni tankerler adr'li üretiliyor.
www.tse.org.tr

  • 1917  (23.09.22 00:01:51) 
Sorunuzun yanıtını kendiniz vermişsiniz. O zincir tankeri topraklamak ve statik elektrik oluşumunu engellemek içindi. Kuru bir günde aracın mekanik herhangi bir parçasından çıkan küçük bir kıvılcımın dahi benzin buharını tutuşturup her şeyi havaya uçurma olasılığı mevcuttur.


  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (23.09.22 01:34:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.