[]

evrim ağacı benzeri sayfalar

evrim ağacı’nı instagram’da severek takip ediyorum, her an takip edemediğim bilim dünyasındaki gelişmelerden haberdar ediyor, zaman zaman verdiği trivia bilgiler de hoşuma gidiyor. yalnız sayfanın kurucusu çağrı mert bakırcı’ya tahammül edemiyorum, bana çok itici gelen bir mizacı var adamın. sayfanın yaptığı paylaşımların yarısında da adam bir şeyler anlatıyor, mecbur maruz kalıyorum. adama uyuz olduğum için sevdiğim bir sayfayı takip etmeyi de bırakamadım. buna muadil olabilecek ve aynı tarzda bilim sayfaları var mı takip ettiğiniz? beğendiğim bir şey bulursam evrim ağacı’nı takibi bırakabilirim. teşekkürler.
 
kurzgesagt var, sayfa değil ama youtube kanalı.

konsept benzer ama o da evrim ağacı gibi bilimin ne demek olduğundan pek de haberi olmayan insanlar tarafından yürütülüyor. sunumu daha güzel (kuşlar falan var), ama evrim ağacının içeriğinin kalitesi de rahatsız ediyorsa bu da tatmin etmez.
  • plutongezegendegilmi  (22.09.22 21:41:57) 
Evrim Ağacı kadar kapsamlı değil ama İnstagtam'da Bilimin Ucunda sayfası güzel. Sahibi jeolog bir öğretim üyesi yanlış hatırlamıyorsam.
sarkac.org güzel.
humanimal_physiology espriyle fizyoloji anlatıyor, çok eğlenceli ama sadece fizyoloji anlatıyor. İlginizi çekmiyorsa bilemem.
  • mor bembombom  (22.09.22 22:01:08) 
@plutongezegendegilmi; instagram’daki hepsi aynı içeriklerin arasında bilim konulu içerik görmek hoşuma gittiği için instagram tercih ederim ama öneri için teşekkürler.

@mor bembombom; öneriler için teşekkürler hepsine bakacağım.
  • phoarbix  (22.09.22 22:06:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.