[]

Anal çatlak/fissür hakkında

Biraz özel bir konu tabii ama duyuruda bilen vardır dedim.
Yaşayan varsa, bu illa ağrılı acılı bir şey mi yoksa sonra tuvalet kağıdında kan görüyorsak ve özellikle taharet musluğundan su fışkırtınca acıyorsa da fissür müdür acaba :/

nemlendirici bir şeyler süreceğim sanırım, haftaya doktora da gidebilirim son iki gündür net olarak görüyorum bu durumu. Doktor nasıl kontrol ediyor onu da merak etmiyor değilim yani bir tüy dökücü krem ile temizlik yapmak lazım sanırım önce

 
(bkz: locafen)


  • hububrad  (22.09.22 20:19:28) 
Anladığım kadarıyla dışkılama esnasında bir acı yok.
Eğer öyleyse fissür değil, hemoroid konusunu incelemelisiniz.

  • Mirket  (22.09.22 20:37:03) 
doktora git bence. ameliyat veriyorsa ol kurtul süper his.


  • NightBringer  (22.09.22 20:55:29) 
Dışkılama sırasında cam keser gibi bir acı veriyorsa ve sonrasında da ağrı devam ediyorsa, zonklamalı şekildeyse çatlak vardır. Doktor parmak ve göz muayenesiyle kontrol ediyor. Çatlak hattı varsa önce krem verir.

Ağrın varsa leğene ılık su doldurup oturabilirsin biraz, oradaki kasları rahatlatır. İhmale gelmeyecek bir rahatlızlık proklojik hastalıklar, iyi bir doktora görünürsen en başta ilerisi için iyi olur.
  • gibicibicis  (22.09.22 21:08:25 ~ 21:08:59) 
locafen ve daflon iyi geliyor. sıcak suya otur o da iyi gelir.
doktor tüyünü alıp almamana bakmaz o sana kalmış. duş al git yeter.

  • jelly bear  (23.09.22 00:56:09) 
Doktora gitmeden bir şey sürüp içmeyin.
Ama lifli gıdalarla beslenmek, bol su içmek gerek beslenme alışkanlıklarınızı ona göre ayarlayın.

  • anten  (23.09.22 10:17:27) 
Bu durumda bir çıkmaza giriliyor yalnız haberiniz olsun, şöyle ki;

Tuvalete büyük abdest için girdiğinizde çok acıyor namussuz, bu yüzden psikolojik olarak tuvalete gitmeyi erteliyor insan.

Bu durumda da dışkı daha da sertleşiyor ve boşaltım daha zor oluyor, e bu da problemi büyütüyor.

Canınız ne kadar yansa da günde en az 3 kere tuvalete çıkmaya çalışın, barsakları yumuşatacak bir ilaç kullanın bir hafta kadar.

Tuvalet sonrası temizlik ve kurulamadan sonra yazılan merhemlerden sürün, bir iki haftaya kadar rahatlayacaksınız bir anormallik olmazsa.

Tuvalete sık çıkmak çok önemli bu durumda, sık sık çıkın.
  • John Bloor  (23.09.22 12:44:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.