yoklama kaçağıyken çalışma hk.

sene sonunda tecilim bitiyor. uzatma şansım yok ama okulun bitmesine var daha biraz. aynı zamanda çalışıyorum.

"okul bitene kadar ortalıkta çok görünme, gbt'lere takılma, yaparsın bu işi koçum" diyordum ama sanırım işyerine asker kaçağı olduğumuza dair bilgi gidiyormuş. ben bir yere çalışıyorum ancak vergi mükellefiyim, yani kağıt üstünde kendime ait firmam var, çalıştığım yerden yaptığım iş karşılığı ücret alıyorum kısacası.

bu durumda firmanın bundan haberdar olması, "asker kaçağıymışsın seninle çalışamayız" demesi mümkün mü? yoksa kendi işinin sahibi bağkur boyz olduğumdan dolayı devam edebilir miyim?

askere okulu bitirdikten sonra gitmek istiyorum, o yüzden diplomayı alınca teslim olurum ve o zamana kadar fazla göze batmadan idare ederim diyordum ama çalışamayacak olursam okuma şansım da yok.

hadi okulu dondurup askere gideyim desem en az bir, muhtemelen iki dönem çöp olacak. bu durumda atılma riskim olur.

ne yapacağımı şaşırdım, tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi? başka bir şey olsa gider askerlik şubesiyle konuşurum ama tsk'nın "ya bana bi sene daha verseniz :))" diye şirinlik yapılacak bir kurum olduğunu hiç sanmam, kanunda açıkça yazıyor zaten benim tecil hakkımın kalmadığı.

Çalışabilirsiniz bakaya olmak farklı asker kaçağı olmak farklı şeyler GBT'lere takılırsanız zabıt tutturuyorlar o kadar

  • beemaker  (22.09.22 12:01:48)
Askerlik şubesinden iş yerine mektup gönderiyorlar. Eğer kurumsal bir yer değil ise sorun olmaz. Ama kurumsallar ciddiye alıyor. Bizzat yaşandı.

  • goodman  (22.09.22 12:45:02)