takım elbise mevzuları

hayatımda hep günlük spor kıyafet giydim.
lakin uzun bir süre yeni bir iş sebebiyle her gün takım elbise giymem gerekecek.
nasıl bir kombin yapayım, ne renkler alayım, nereden alayım, ne sıklıkla kombinleri değiştireyim vs.
genel olarak ne tür tavsiyelerde bulunursunuz?

Çok kişisel şeyler tercihler konusu.

Kombinlenebilecek 2-3 takım ile başlarsan iyi olur.
Siyah - Her daim joker.
Lacivert - daha sportif.
Gri - gündelik olabilir.

Kesim konusunda iş ofis dışına da sarkan bir iş ise mümkün olduğunca rahat kesimler tercih etmek faydalı olur.
Baişangıç için çok pahalı olmayan tercihler yapmak mantıklı, eğer sevmezsen değiştirmen kolay olur.

Herkeisn tercihleri kendini bağlar tabii ama benim açımdan asla yapılmaması gereken hatalar var:
Kısa paça,
dar pantolon.
renkli dikiş
takım elbiseyi konsept dışına çıkarır.

Kumaşın kalitesi önemli.
İyi bir dokuma pamuk veya yün tercih etmek lazım.
Sentetik oranı %20 üzerindeyse muhtemelen kötü görünecek kısa süre içinde.
  • mhm  (19.09.22 22:40:59)
amme hizmeti: imgur.com

  • summer timetable  (19.09.22 22:44:39)
  • black holes in the sky  (19.09.22 22:46:38)
mhm'in yazdiklari + farkli renk ceket pantolon yapilacak en kotu hatalardan biri.

hangi markadan alirsan al baslangic olarak sadece 2 tane al (gri ve lacivert), tam olarak tercihlerin neler, vucut tipine ne gidiyor falan onlari kafanda oturtmadan alisveris cilginligina girismek pismanlik dogurur.
  • hot potato  (19.09.22 22:50:16 ~ 22:52:40)
Pinterest çok yardımcı olur, bütçemin elverirse Ramsey den şaşma derim, online mağazadan uygun fiyatlı ürün bulma şansın var

  • Dedenin Torunu  (19.09.22 23:53:03)