[]

Az kira artışı yaparsam ev sahibi evden atabilir mi?

%150 istedi köpeoğlusu. %50 atıp ver mahkemeye desem ne olur?
 
Kaç yıllık kiracısınız?


  • John Bloor  (19.09.22 17:56:40) 
niye %50?

yasal üst sınır %25. Fazlasını yapma. Evden atamaz.
  • himmet dayi  (19.09.22 17:58:49 ~ 17:59:02) 
evden hemen atamasa da atma süreci başlatır. kiradan memnun olmasa kafaya ihtiyacı varsa ihtiyaçtan, yoksa satarak senden kurtulmayı koyar.

piyasa ölçüsünde artırıp düzeni bozmamak lazım.
  • efruz  (19.09.22 18:19:05) 
kiracilik muessesesi borsa degil ki? barinma temel ihtiyac. her aklina esen ev sahibi %150-200 zam yapacaksa kimse her sene surekli tasinmaktan dogru duzgun ise gidemez ulke tamamen kaosa suruklenirdi. duzen bozmamak lazimmis. peh, kiranin beklentisinden az yukselmesi riskini goze alamayan ev sahibi gayrimenkul yatirimcisi olmasin o zaman.


  • hot potato  (19.09.22 19:02:04 ~ 19:05:16) 
5 yılı doldurmadıysan %25 zam yap geç. yasal süreç bu.
5. yılı doldurduysan o zaman ya orta yolu bul ya da yeni ev ara.

  • roket adam  (19.09.22 19:04:09) 
5 yıl veya üzeri kiracıysanız malik rayiç oranında artış isteyebilir siz sonuçta kiracısınız sadece kendi açınızdan düşünmeyin eğer 5 yıl altı kiracıysanız devletin verdiği üst artış sınırı %25


  • beemaker  (19.09.22 19:30:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.