[]

Ethereum'un fişini çektiler diyorlar?

Neden Ethereum'un fişini çektiler tarzında yorumlar var? Mining yapılmayacakmış artık falan. Ethereum tarihin derinliklerine mi gömülecek yani bu karardan sonra, beklentiniz nedir?

Aynı olay Bitcoin'in de başına gelebilir mi?


 
fişini çektiler derken, olumlu anlamda artık mining ve enerji gerekmeyecek diye diyorlardır.

proof of work (mining) ile çalışırken bir token transferi veya nft alma transaction'ına 60-100 dolar civarı ücret çıkıyordu. Şimdi bakmadım ama düşmüş olmalı veya yakında düşer. Ağ için Proof of stake daha iyi.

Bitcoin'e olabileceğini sanmıyorum çok büyük hazırlık ve bir 'yönetim' gerektiriyor. Sanırım önce %51'i falan ele geçirmeleri lazım (çok emin değilim bundan)
  • nhk ni youkosu  (19.09.22 15:43:53) 
ethereum artık nasıl üretilecek?


  • oldz  (19.09.22 21:23:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.