[]

Yeni kiralarda memurlar istanbul'da nasıl yaşıyorlar?

özellikle merkezi bölgelerde barınma sorununu nasıl çözüyorlar?
 
Bir tanıdığım yazları barmenlik yapıyor


  • olaylar olaylar  (18.09.22 18:17:33) 
Karın tokluğuna ve borca girerek yaşıyoruz. Ev sahipleri tüm geçimini evini kiraya vererek sağladığı için ve buna hiçbir sınırlandırma getirilemediği için mecbur aç kalıyoruz. Suçlu elbette yalnızca onlar değil.


  • Josephine.  (18.09.22 18:28:19) 
herkes nasıl yaşıyorlarsa onlar da öyle yaşıyor. özel sektöre ek olarak iş garantileri olduğu için bi tık daha avantajlı durumdalar. evsahipleri memura daha kolay ev veriyor mesela.


  • roket adam  (18.09.22 18:31:30) 
Memurum, kardeşimle yaşıyorum. Geçen sene ev aldık, bir ay daha geç kalsaydık mümkün değildi alabilmemiz.
İşyerindeki arkadaşlarımın bekar olanları hep aileyle yaşayan ve zaten halihazırda istanbullu olanlar. Yaşı genç olup İstanbul'a atananlarında ev arkadaşı var olmayanlarda zaten evli.

Bekar memur kiraları mümkün değil ödeyemez. Geçen yıla kadar çoğu kişi maaşının 1/3'ünü kiraya veriyordu geri kalan yetiyordu. Ama şu an böyle bir durum söz konusu değil.
Şu an oturduğum evin bir üst katını geçen 13.000TL'den koymuşlar.
Geçen yıl Kasım'da çıkan kiracı 2.500TL ödüyordu o dönem için kabul edilebilir bir miktardı ama bu inanılmaz artış akla izana sığmaz...
  • hayalhayal  (18.09.22 18:41:09 ~ 19.09.22 18:44:14) 
Hani yıllarca "abi millet Avrupa'da iki üç kişi evde yaşıyor. Abi millet kutu gibi evlerde yaşıyor. Abi millet iki saat yol gidiyor. Abi millet hala ailesi ile yasiyor kiralar yüzünden" goygoyu vardı. Ahanda öyle oldu İstanbul da.

Ya uzakta oturup gün içinde git gel 3-4 saat gecirecekler.
Ya aile ile oturacaklar.
Ya 1+0 tarzi evler yapılacak onlara gececekler (belki de vardir).
Ya 2-3 kişi bir evde olacaklar (evlenme de olabilir tabi).
  • logisticsmanager  (18.09.22 19:32:24) 
Genelde eşleri ile ortak geçiniyorlar.


  • ruhen hastayim ben  (18.09.22 19:57:41) 
Merkezi ilçelerde ev kiralamıyorlar ama merkezi ilçe ise ve karı koca ise bir maaştan fazlası kiraya gider bekarsa oda kiralıyor veya suitlerde kalıyor

Mevcut şartlarda İstanbul'da M2 fiyatları hala ucuz.
  • beemaker  (19.09.22 00:00:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.