[]

uzun süre odaklanamıyorum

1-2 saat yerimden kalkmadan bir iş yapamıyorum. Bu ADHD belirtisi midir?
 
Bence değil. Doktor değilim. Okullarda dersler zaten 40, 50 dakika. Bir insan bir şeye 20, 30 dakika iyi şekilde odaklanabilir. Sonra dikkat dağılmaya başlar.


  • dissendium  (14.09.22 22:27:16) 
1-2 saat benim için mükemmel bir süre 5-10 dakikadan fazla hayatta odaklanamıyorum 2-3 senedir.


  • 1903 24  (14.09.22 22:38:55) 
pomodoro tekniği ile 4-5 seans ilerleyebiliyorsanız adhd değildir.


  • marlonbranda  (15.09.22 00:36:04) 
Beyhan Budak’ın dopamin orucu videosunu izleyin.


  • duchess jessamine  (15.09.22 08:20:36) 
Dikkat dağınıklığı belirti evet ama tek başına yeterli veri olmayabilir. Bende adhd var doktor baya çocukluğumu ve şimdiki zamanımı kurcalamıştı. Doktorun bu teşhisi yapması önemli.

1-2 saat benim için de çok güzel bir süre. Ben max 10dk dayanıyorum. Beynimin içi istanbul trafiği gibi. Doktor bana kuru üzüm egzersizi vermişti. Bir de multi tasking yapmamamı söyledi. Yemek erken dizi izlemek gibi mesela. Ama sıkıldığım için uygulayamıyorum bunu.
  • jazzabel  (15.09.22 09:25:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.