Geri dönüşüm kutuları

Geri dönüştürülebilir atıklarınızı geri dönüşüm kutusuna atıyor musunuz?

Evet, yaşadığım ilçede hem geri dönüşüm kutuları var (cam ayrı diğerleri ayrı) hem de haftada bir belediye evin önüne koyduğumuz geri dönüştürüleeblir atıkları topluyor.

  • fotrsapka  (13.09.22 05:49:22)
Pet şişe, cam ve metal şişeyi hazneye attığınızda size belli bir miktar ödeme yapacak şekilde benim de sürecinde bulunduğum yeni bir proje geliyor. Şu an devlet kurumlarında ihale aşamasında. Market vb. yerlerin önünde bulundurulacak. Ödeme İstanbul kart gibi illere özel kartlara yapılabileceği gibi kesilecek fiş sayesinde sonradan alternatif ödeme yöntemleri de çıkabilir. Amaç değişik yöntemlerle (malzeme cinsine göre) şişenin hacmini düşürmek. Makinayı merak edenler yarın ve perşembe günü Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı'nda görebilir.

Not: Giriş ücretlerini ve halka açık olup olmadığını bilmiyorum. Proje arge aşamasında olduğu için belirli bir gizlilik de olabilir.
  • onemoremile  (13.09.22 07:59:31 ~ 08:04:36)
atık yağ dışında ne yazık ki hayır çünkü etrafta hiiiiiç geri dönüşüm kutusu yok. ama ben gene de evde ayrıştırıyorum, hiç değilse çöpten toplayanlar daha rahat görsün.

  • halanne  (13.09.22 08:55:32)
Olanların içi çöp dolu. İnsanımız öğrenemedi geri dönüşm mevzusunu. Kağıtları ayırmaya çalışıyorum evde ben çöpün yanına koyuyorum kağıt toplayıcılara kolaylık olsun diye öteki türlü ıslanıp kullanılmaz hale geliyorlar.

Düzgün çalışan bir sistem getirseler, cam, plastik, kağıt, organik atıkları ayırmaya gönüllüyüm evde.
  • hedep  (13.09.22 16:10:17)