[]

Sahte isimle profil açmak suç mu?

İnternet üzerinden sahte bir isim uydurup o isimle profil hesabı açmanın bir cezası var mı? Instagram Twitter Facebook ve diğer etkileşim kurulan sosyal medya platformları için soruyorum.
 
Profil resminde başkasının fotoğrafını kullanmıyorsan cevap hayır.


  • motosiklet burclu adam  (13.09.22 02:11:05) 
Sahte isimle profil açmak suç değil, ancak kullanığınız isme sahip belirli bir kişiymiş gibi davranıp o kişinin kişisel verilerini ele geçirmeye çalışmak suç.

Yoksa zaten adı soyadı aynı olan birçok insan var nasıl suç olabilir ki bu?
  • akhenaten  (13.09.22 09:52:47 ~ 09:55:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.