[]

Yurt dışı Android telefonlar IMEI olayı nasıl çözülüyor

iPhone da olmuyor da (yapan yerler var ama güven vermiyor) Android'de nasıl hallediliyor bu işler? IMEI kopyalama şeklinde mi yoksa başka bir yöntemi mi var?

S22 Ultra getirteceğim de, olmuyorsa hiç bulaşmayayım.

(Pasaport işlerine girmeden)

 
Kendinize ait bir telefonun IMEI numarası attırırsanız patlamaz, rastgele atılırsa ileride patlayabilir. IMEI'nin gerçek sahibi olan telefonun açılıp kullanılması ihtimalinden ötürü.

Ek olarak telefon güncellemeyi IMEI üzerinden alıyorsa IMEI farklı bir telefona ait olacağı için güncelleme alamazsınız.
  • uvcray  (11.09.22 21:25:23 ~ 21:26:44) 
Her telefon modeline imei atılamıyor çeşitli engellemelerden kaynaklı. o yüzden bu işleri yapan birkaç telefoncudan model tavsiyesi almanız iyi olabilir.


  • hakmut  (11.09.22 23:18:51) 
3-5 ayda bir telefonuna gidip patladıkça para ödemeye devam ediyorsun. gördüğüm bu işi kalıcı yapan hiç bir yöntem yok.


  • roket adam  (11.09.22 23:39:17) 
işlemciden işlemciye değişiyor.
kimine basit yazılımla kimine fiziksel müdahale ile oluyor kiminde ise hiçbir şekilde olmuyor.
hiçbir şekilde olmayanlara 2 aylık geçici kayıt yaptırıyorsun.
telefoncudan telefoncuya fiyatı 10 liradan başlar 100 liralara çıkar ama hepsi aynıdır.
  • kixo  (13.09.22 22:40:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.