[]

Hiç yurtdışına çıkmamış biri için ilk yurtdışı deneyimi

Gideceğim adresi nasıl bulacağımı falan bilmiyorum. Havaalanında indikten sonra kaybolmaktan korkuyorum. Ne önerirsiniz?
 
gideceğiniz şehrin tüm haritasını google maps'e offline kullanabilmek için indirin.


  • ahmet oturum cerezi  (11.09.22 01:09:53) 
Hangi sehir? Offline harita bence de indirin. Nasil gideceksiniz? Havalimanindan gideceginiz yere metro mu otobus mi taksi mi, her neyse onun guzegarhini okuyun, yol tarifi alip bakin. Google maps te yorum okuyun. Blog ve vlog oluyor bi dolu. Insanlar cok hevesli video cekip paylasmaya, belki onlarin faydasi olur.

Sehir adiyla aratabilirsiniz.
  • bir ileti paylastim  (11.09.22 01:18:59) 
Harita +1
İnternetten rotanız hakkında bolca araştırma yapın, metro kullanacaksanız girişteki tanıtım ofislerinde vs illak harita vardır sonra herşeyi biliyor oluyorsunuz zaten. Ben 22 yaşında ilk defa roma’ya gidip ordan 11 ülke daha gezdim arka arkaya. Çok araştırma yaptığım için neredeyse hiç zorlanmamıştım

  • goodyes  (11.09.22 01:21:12) 
uber varsa gittiğiniz yerde en basit çözüm olur.


  • valkin rockefeller  (11.09.22 03:01:37) 
Offline harita bazen ise yaramiyor. Gitmeden googlemaps'ten gideceginiz guzergahi aratip, bi ciktisini yaniniza alin bence.


  • anthemis nobilis  (11.09.22 09:33:16) 
Gideceginiz havalimanini web sitesinden "havalimanina gelis/gidis" kismina da bakin tum alternatifler icin. Bazilari fiyat karsilastirmasi da verebilir.


  • parcxerox  (11.09.22 13:31:09) 
yurtdışı ile bir alakayı yok yurtiçinde de bilmediğiniz yere gidince ne yapıyorsanız onu yapacaksınız. çok ilginç bir soru.

hiçbir şey yapamadınız mı? havalimanında tourist info noktasına gidin ahan da ben buraya gitmek istiyorum nası giderim diye sorun okuma yazma biliyorsanız gerisini halledersiniz. orda haritalar da var isterseniz verirler.

ayrıca bazen güvenli olmasa bile public wifi alanlarından internete girebilirsiniz zor durumlarda. havalimanlarında da oluyor. telefonunuz akıllı ise kullanın bence.

en kötü öncesinde bir girin bakın ben nereye gidiyorum google nerden neye binmemi istiyor. havalimanının sitesinde merkeze ulaşım nasıl yazılmış falan diye...
  • AlsterWasser  (11.09.22 14:19:24 ~ 14:20:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.