Vergi affı

Pandemi sebebiyle bozulan iktisadi şartlardan dolayı tahakkuk ve tahsilatlarda düşüş var daha önce vergi yapılandırması yapıldı fakat tahsilatta beklenen hedef tutmadı bir çok mükellefin yapılandırma hakkı bozuldu mevcut durumda yakın zamanda vergi affı çıkacağını düşünüyorum bu konuda yorumlarınız nedir?

2023 seçimleri öncesi çıkar hocam.

  • drako  (07.09.22 15:08:28)
Bende öyle düşünüyorum mevcut şartlarda rakamlara bakılırsa af kaçınılmaz görünüyor bu defalık yapılandırma değil 5 yıllık af geleceğini düşünüyorum hatta KHK borçlarının da silinip hibe edileceğini düşünüyorum. Çok kapsamlı aflar geliyor.

  • beemaker  (07.09.22 15:12:19)
KHK yazmışım KYK borçları olacak. Bu arada KHK'da seçim öncesi KHK konusuda çözülecek sanırım

  • beemaker  (07.09.22 15:13:47)
iktidar secim icin su an her seyi yapar. icra affi diya bir sey ben ilk defa duydum daha once ne zaman ciktigina dair de bir bilgi bulamadim internette. vergi affi zaten her 2-3 yilda gelen bir af. buyuk ihtimalle faizler silinip, ana paralari da bilmem kac esit taksite bolerler.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (07.09.22 15:49:15)
duyulmasi gerektigi kadar, icra affı pandemi sonrası bozulan iktisadi şartlardan dolayı bir nevi hibe. Bunu hangi iktidar olsa yapardı zira bilmem kaç milyon icra dosyası birikmiş bu idari olarak zorunluluk aynı şekilde vergi affı ve genel af adli ve idari olarak zorunluluk. Vergi tahakkukları, tausilatlar ve bozulan yapılandırmalar ortada. Sizin 2-3 yılda bir yapılıyordu dediğiniz vergi affı değil vergi yapılandırmasıdır fakat ben bu sefer vergi affı çıkacağını düşünüyorum.

KHK, eyt, vergi affı, genel af, ehliyet affı, KYK borçlarının affı, imar affı, adli sicil affı, banka sicil affı, kamu bankalarının kredi faizlerinin silinmesi gibi Arap saçına dönmüş elzem meselelerin 2023 seçim öncesi çözüleceğini düşünüyorum.
  • beemaker  (07.09.22 22:26:35)
Cari yıl tahakkuk tahsilat oranlarında düşüş yok. Tahakkuk tahsilat oranlarında bir performans düşüklüğü af kanununun gerekçesi olamaz.

  • mevsimler  (07.09.22 22:41:47)