Pizza fırını

1.Ticari olarak pizza fırını seçerken nelere dikkat edilmelidir?
2.Hangi ürünü tavsiyeleriniz?
3.Teknik özellikleri nasıl olmalıdır?
4.Pizza fırını aynı zamanda pide içinde uygun mudur?
5.ikinci el pizza fırını hakkında yorumunuz nedir?

elektrikli değil doğalgazlı olanının daha iyi olduğunu biliyorum.

  • calmdown  (07.09.22 02:01:45)
Makine mühendisi olarak ilk aklıma gelen sorular

Gazlıysa gaz onayı var mı?

gıda uyumluluk onayları mevcut mu?

tek fazlı ve 3 fazlı çalışabiliyor mu? (sizin tesisatınız ile uyumu açısından ve satarken kolay olması açısından)

davlumbaz gerektiriyor mu özel tesisatı var mı ?

komple paslanmaz çelik mi ? krom kaplaması mevcut mu ?

turbo fanlı pişirme özelliği var mı?

üflemeli pişirme tekniğine sahip mi? pizza harici başka ne pişirebilir? (satarken kolay satmak için)

kurutmadan pişirmek için özel bir kontrol modülüne sahip mi?

ölçüleri nedir?

inverterü var mı elektrik sarfiyatı nedir? (tüketimden dolayı tesisatta güç arttırımı gerekiyor mu)

rezistansları ve sıcaklık kontrol cihazları hangi marka? (rezistans çatlamasında veya kontrol cihazı bozulduğunda yenisi bulunuyor mu? mesela kontrol cihazları elimko veya ordeldir hemen piyasadan bulunur bir çin markasıdır 3 sene sonra ortada yok bir daha aynı seri aynı set değeri ile bulunamaz )

pıd kontrolü nasıldır? (kötü ise çok sık rezistans değiştirmek gerekir efektif olmaz)

gazlıysa yanma verimi nedir? verim ile ilgili dökümanı mevcut mudur?

ısı iletim katsayısı nedir ? fırın çalıştığı ortamı ne kadar ısıtır yoksa içerisinde mi tutar ısıyı? izalasyonlu mu ?

alarm modülü var mı?

çalışma sıcaklığı nedir? termostat değerleri nedir? göstergesi mevcut mu?

gazlıysa içinde kullanılan brulör ne marka ?

servisi var mı? (köklü bir imalatçıya ve bayi ağına sahip mi?)
  • alp9900  (07.09.22 09:25:51 ~ 09:30:52)