[]

Yılda 3-4 defa devit ampul kullanımı zararlı olur mu?

Fazla güneş gören biri değilim ve bu nedenle d vitaminim düşüktür diye düşünüyorum. Yılda 3-4 defa devit ampuk kullansam bir zararı olur mu sizce?
 
Doktorlar yetişkinlerde 1000-4000IU arası öneriyor günlük doz olarak. Ona göre ayarlayabilirsiniz. Ben her gün oral yolla kullanıyorum.

Su anda covid oldugum icin fazla önerdi doktorum. 5 damla kullanıyorum.

Her halukarda eksikliginiz ne kadar bilmediginiz icin testle karar verilmesi en sağlıklısı.
  • oksijensiznefes  (05.09.22 18:23:34) 
ampül değil de 50000 iu 15 ml'lik olanını haftada bir kafaya dikiyordum. doktorum öyle önermişti. benim de d vitaminim düşüktü. oranı siz kurun.


  • false pretension  (05.09.22 18:43:38 ~ 18:43:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.