siz olsaniz ne yapardiniz ? yeni eve tasinma

daha net fikir vermesi acisindan olay amerika da geciyor.

yeni mustakil bir ev kiralayacaktik bayadir ev bakiyoruz. en sonunda icimize cok sinmese de sartlar dahilinde bir ev bulduk.soz konusu amerika olunca insan guvenlik konularina cok dikkat ediyor ve kontrat imzalamadan mahalledeki diger komsulara sokagi mahalleyi fln sordum. evin tam karsisindaki evde garip hareketleri olan bir adam farkettim, gergin asabi fln yuruyordu ama cok ustune dusmedim. sonra yine komsulara sorarken mahalle guvenlik durumunu, bir komsu mahallenin cok guvenli oldugunu ancak karsi evde oturan kisinin sizofren oldugunu bir tek onunla iyi gecin zitlasma, ben hic sorun cikaradigini gormedim ama bazen bagiriyor, sen de ustune gidersen kosuyor kaciyor fln yani kisaca dikkat et dedi.

bu durum beni evden cok soguttu cunku evler mustakil ve tam karsidaki evde oturuyor. evlerde cit de yok bahce icinde evler.

ben evi tutmaktan vazgectim ama acaba ben mi abarttim diyorum, siz olsaniz ne yapardiniz

Doğrusunu yapmışsın.
Kimisi için önemli, kimisi için önemsiz bir şey.

Senin aklına bir kere bu konu takıldığı için taşınsan da aklında hep bir "acaba" kalacak.

Biraz daha bekleyip içine sinen bir yere taşın bence.
  • michael_knight  (05.09.22 11:55:39)
Ben de seninle aynı fikirdeyim. Riske girmeye gerek yok.

  • roket adam  (05.09.22 12:28:35)
belki haftaya 3. sayfa haberlerine cikacaktin. amerika'da psikoloji bozuklugu olanlarda ciddi bi siddete egimlilik var buradan bakildiginda.

  • buenosdias  (05.09.22 12:38:48)
şizofren ise hemen vazgeçin. Ekşi sözlükte bir başlıkta şizofren komşunun konusu vardı, ürkütücüydü. Ekşi sözlük konu başlığı "arkadaşın evinde kapıya dayanan şizofren kadın".

  • faraton  (05.09.22 12:44:13)
Yaklaşık iki yıl kadar alt kat komşumuz şizofren (olduğu zannedilen) bir yaşlı kadındı. Düşman başına. İyi yapmışsınız.

  • kobuzchu kiz  (05.09.22 12:47:46)