[]

12.500 kelime ortalama kaç roman sayfası eder?

Word'de yaklaşık 25 sayfaya karşılık geliyor. 85.402 boşluksuz, 97.786 boşluklu karakter var. 164 paragraf, 1081 satırdan ibaret.

Bunun yayınevinden yayınevine, hatta bir yayınevi içerisindeki farklı türlerdeki eserlere göre bile değişebileceğinin farkındayım. Ancak ortalama bir sayıya ulaşmak istiyorum.

Romanım epey detaylı olduğundan henüz girişindeyim. Çok uzun olup olmayacağını kestirmem gerekiyor.

Yardımcı olabilecek biri çıkarsa çok sevinirim.

 
spesifik rakam veriyorum. 56 sayfa eder.

çok kaba bir hesaplama yapmak istiyorsan sayfa başına 230 kelime gibi düşünebilirsin.
  • sir gawain  (24.08.22 22:48:57 ~ 22:51:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.