[]

"İngilizce İktisat" İngilizce'de nasıl söyleniyor?

Bir İstanbul Üniversitesi bölümü.. Terim olarak nasıl söyleniyor İngilizce'de? Teşekkürler.
 
Economics in English olmaz mı? In English kısmı paranteze de alınabilir.


  • orient blue  (19.08.22 11:37:49) 
cv'ye yazilacaksa ecenomics (in english) denilebilir

ingiktisat-iktisat.istanbul.edu.tr
  • exlibris  (19.08.22 11:42:24) 
Economics (Curriculum in English). Özellikle İngilizce konuşulan ülkelerde yabancı dilde müfredat bulunmaz. Aslında bizden başka az yerde vardır ya bu...neyse. Bu yüzden bölümün müfredatının İngilizce olduğunu parantez içinde belirttim.


  • d max  (19.08.22 11:48:56) 
Parantez yerine "Economics - curriculum in English" şeklinde araya tire de konabilir...


  • d max  (19.08.22 11:49:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.