[]

Ev devretme nasıl oluyor

Sb. Genelde öğrenciler arasında oluyor sanirım ama isin resmi boyutu ve nedeni nedir
 
resmi boyutu derken? normal ev kiralamadan bi farkı yok gidip ev sahibiyle kira sözleşmesi yapıyorsun sonuçta. sebebi muhtemelen kira sözleşmelerinin x yıllık yapılması olabilir. öğrenci gelir eylülde ev tutar okulu haziranda biter 3 ay erken devredecek kiracı bulursa bu süreçte boşa kira ödemez.

bir de benim durumumda ev eşyalıydı ama eşyalar ev sahibinin değil bu öğrencilerindi, burada yaygın başka şehirleri bilemiyorum... topluca belli bi ücret karşılığı eşyaları da devralıyor yeni kiracı. öğrenciler eşyaları satmakla uğraşmıyor yeni gelen toplu alım olduğundan uygun fiyata gerekli eşyalara sahip oluyor vs. benim zaten eşyam vardı o yüzden toplu aldığım eşyaların çoğunu sattım, üstüne tezgah üstü bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve birkaç koltuk çekyat yatak baza gardırop sanldalye masa ve halı vs. kaldı verdiğim paradan fazlasını çıkardım satışlardan. bu kalan satmadığım eşyalardan sadece çamaşır makinesini kullanıyorum. benimkinden yeniydi, söküp kendikimi kurmakla uğraşmadım var olanı temizledim. bulaşık makinesini de anneme verdim kendi büyük makinemi kurdum.

eşyalarla ilgili eski ve yeni kiracılar anlaşıyor, eski kiracılar ve ev sahibi aralarında depozito vs. işlerini hallediyor ve yeni kiracı ev sahibiyle sözleşme yapıyor işte. ben eşya ücretini elektrik su vs. faturalarının borçlarını ödediklerinde verdim

edit:ah bir tane de çalışma masasını kullanıyorum pc kasasını koydum :D asıl pc masamın arkasında duruyor. bir de grup priz vs. kaldı birkaç tane onları kullanıyorum.
  • konetsu  (10.08.22 17:39:05 ~ 17:50:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.